Vodeni sportovi

Primorac lakom pobjedom bliže Jugu

Matej Milanović • subota, 13.03.2010.

Primorac je u 19. kolu Jadranske lige u vaterpolu očekivano nadigrao Medveščak i približio se Jugu na vrhu lige. Domaći su slavili s visokih 12:5...

Primorac - Medveščak 12:5 (4:2, 3:0, 2:1, 3:2)

Jadranska liga, 19. kolo, Kotor, ŠRC Nikša Bućin

Primorac: U. Brguljan, Dr. Brguljan 1, Čučković 1, Petrović 1, Trajković 1, Da. Brguljan 2, Gopčević, Azevedo 3, Pavlović, Milošević 1, Steinmetz 2, Šetka, Milić, Drašković. Trener: Perović

Vezane vijesti

Medveščak: Selem, Burić, Čule, Jakovac 1, Zeljak 1, Curiš, Vegar, Geratović 1, Ćuk, Dragčević, Kavur, Blažević 2. Trener: Asić

Suci: Adžić (Kotor)/Matijašević (Herceg Novi)

Igrač više: Primorac 5/9, Medveščak 1/2

Peterci: Primorac 1/1, Medveščak 0/1

Primorac je protiv Medveščaka krenuo dobro već od prve četvrtine koju je dobio s 4:2. Utakmica je riješena drugom dionicom nakon koje su domaći vodili sa 7:2. U nastavku susreta Medveščak je uspio spriječiti potpunu katastrofu, ali nije dobio niti jednu od četvrtina.

Nakon treće su domaći vodili 9:3, a do kraja dvoboja je bilo i 12:5. Primorac je predvodio Azevedo s tri gola, a kod Medveščaka jedino je Blažević upisao dva zgoditka.

Primorac je tako iskoristio poraz Juga i došao na bod od Dubrovčana. U idućem kolu Kotorane čeka lako gostovanje u Kopru. Medveščak će pak ugostiti Šibenik u potrazi za trećom pobjedom.