Vodeni sportovi

Jači trening Budve

Vedran Babić • subota, 13.03.2010.

Četvrtoplasirana momčad Jadranske lige Budva M:tel nije imala poteškoća protiv mlađahnog POŠK-a. Iako su postigli i više nego respektabilnih deset golova, Splićani su ih primili čak 19 i u grad pod Marjanom se vraćaju sa 16. porazom.

BUDVA M:TEL - POŠK 19:10 (3:2, 6:1, 5:3, 5:4)

Jadranska liga, 19. kolo
Budva, bazen ŠRC Budva
Gledatelja: 200
Suci: Brguljan (Prčanj), Adžić (Kotor)

Budva M:tel: Lazović, Petković, Dončić (2), Danilović (4), Ljubanović (1), Tičić (1), Pejaković (2), Pasković (3), Trbojević, Peković (2), Vukmirović, Radunović (1), Žinić, Antonijević (3). Trener: Veselin Krivokapić.

POŠK: Veršić, Maškarić, Prižmić (1), Kujačić, Barbarić (1), Lušić (1), Kaurloto, Maras (3), Scherbl, Rabadan (2), Ivanišević (1), Travnikar (1), Jelovina, Crnčević. Trener: Siniša Školneković.

Igrač više: Budva 6/8, POŠK 3/8
Peterci: Budva 1/1, POŠK -

Razlika u klasi između euroligaša Budve i davljenika POŠK-a možda se i nije toliko izrazila "plus devet" pobjedom domaćeg sastava. Ipak, važno je napomenuti kako Budva nije nastupila u najjačem sastavu s obzirom da je čekaju puno teži ispiti poput četvrtfinala Eurolige i okršaja s Pro Reccom.

Čak i u oslabljenom sastavu Crnogorci su mirno i bez prevelikih uzbuđenja odradili jači trening sa Splićanima, koji se pak nisu osramotili. Dapače, u tri od četiri četvrtine su pružili respektabilan otpor, a jedina crna mrlja je ta druga četvrtina koju je domaćin dobio rezultatom 6:1.