Vodeni sportovi

Jug pao u derbiju

Tea Lokas • subota, 13.03.2010.

Vaterpolisti Juga nisu briljirali u gostima kod Jadrana iz Herceg Novog, trenutno najveće prijetnje Dubrovčanima za naslov pobjednika Jadranske vaterpolske lige. U 19. kolu po prvi su put doživjeli poraz u sezoni (11:8), a Novljani će za nagradu dobiti prvo mjesto na ljestvici...

Jadran CKB HN – Jug CO 11:8 (4:4, 3:2, 2:1, 2:1)

Herceg Novi, Bazen instituta 'dr. Simo Milošević'
19. kolo JVL

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić, Bebić, Elez, Vukčević 1, Radović, Janović 3, Gojković 1, Ivović 2, Zloković 3, Klikovac, Jokić 1, Perčinić, Tešanović. Trener: Ivica Tucak.

Jug CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 1, S. Sukno, Joković 1, Seman 2, Marković, Bušlje 1, I. Sukno 1, Dobud, Drobac, Obradović 1, Nižić, Ivanković. Trener: Elvis Fatović.

Igrač više: Jadran HN 4/10, Jug CO 2/7
Peterci: Jadran HN 0, Jug CO 0
Suci: Boris Margeta (Kranj), Miroslav Vlašić (Zagreb)

Bazen instituta 'dr. Simo Milošević' odgovarao je našoj momčadi samo u prvih 16 minuta igre, a potom dolazi do "kočenja" koje se ne odražava dobro na rezultat vaterpolista trenera Elvisa Fatovića.

U prve dvije četvrtine igralo se hvatala, a Jug je bio uvijek ekipa na jedan korak ispred. Za prvo vodstvo domaćina potrudio se Ivović koji je pogodio za 6:5 sredinom druge četvrtine, no Jug se u tim trenucima još nije predavao.

Treća četvrtina donijela je veću prednost Jadrana (9:7), a već u tim trenucima zamjetna je bila nemoć Dubrovčana za koje su ipak igrali Dobud i Obradović, koji vuku ozljede vrata i ramena.

Posljednjih osam minuta nije se mogao vidjeti senzacionalan vaterpolo zbog pogrešaka obiju momčadi, no Jadran je u ključnom trenutku povećao prednost s 9:8 na 10:8 i time osigurao pobjedu. Točku na i stavio je Zloković i odveo svoju momčad na vrh regionalne ljestvice.

Statistika pokazuje da je kod Jadrana najučinkovitiji bio dvojac Zloković i Janović s po tri pogotka, dok je Jug imao svojeg aduta s dva pogotka - Semana.

• Obrisan korisnik15.03.2010. u 04:23
    u čak 2 navrata se ističe kako jadran preuzima 1. mjesto ispred juga što naprosto nije istina. čak i uz utakmicu više jadran ima bod manje od juga što se može vidjet i na tablici pored teksta.