Druga četvrtina kobna za Kaštela

Matej Milanović • utorak, 16.03.2010.

U prvom kolu A1 košarkaške Lige za ostanak Dubrovnik je na svom terenu svladao Kaštela sa 79:67. Ključna je bila druga dionica koju su gosti izgubili 20 razlike...

Prva četvrtina prvog susreta Lige za ostanak bila je izjednačena. I Dubrovnik i Kaštela su imali po četiri poena razlike, no uglavnom je razlika bila manja te se na prvi odmor otišlo pri rezultatu 17:16 za goste. Dubrovnik je drugu dionicu otvorio sa šest uzastopnih poena, a potom je napravio seriju kojom je praktički riješena utakmica. Između 17. i 20. minute domaći su napravili 17:1 i pobjegli na 42:23.

Do kraja poluvremena obje su momčadi dodale po dva poena, a valja napomenuti da su domaći tu drugu četvrtinu dobili s ogromnih 28:8. Time je utakmica praktički riješena. U trećoj dionici gosti su se najviše približili na 16 poena, a Dubrovnik je najviše imao +22.

Gosti su uspjeli približiti tek u u posljednjim minutama serijom od deset poena za dolazak na 69:57 tri minute prije kraja. Dubrovnik je uspio zadržati protivnike na sigurnoj razlici i tek u posljednjim trenucima je razlika sišla ispod deset razlike, 76:67. U konačnici je Dubrovnik ipak tricom došao do dvoznamenkaste pobjede.

Domaće je sa 17 poena predvodio Ante Vranješ, a Antonio Oštrić upisao je 12 skokova. Kod Kaštela je pak najbolji s 18 poena bio Joško Poljak, koji je dodao i sedam skokova.