Split lako, Borik poražen kod Dubrave

Matej Milanović • četvrtak, 18.03.2010.

Završeno je prvo kolo košarkaške lige za ostanak u kojem je Dubrava na svom terenu bila bolja od Borika, a Split je također pred svojom publikom visoko porazio Šibenik...

Dubrava je doma protiv vodeće momčadi Lige za ostanak, Borika, krenula odlično. Domaći su u drugoj minuti poveli 8:0. U devetoj minuti Borik se približio na dva razlike, no do kraja prve četvrtine domaći su zaredali sedam poena i došli do 20:11.

Polovicom druge četvrtine gosti su uspjeli doći na -5. Dubrava je odmah vratila na deset razlike, ali se Borik do poluvremena ponovno približio na četiri poena zaostatka. U svlačionice se otišlo s 35:29 za domaće koji su po povratku na teren zaredali pet poena i pobjegli na +11.

U tijeku treće četvrtine Borik se dvaput približio na četiri razlike, no Dubrava se u obje prilike ponovno vraćala do deset poena prednosti. Na zadnji odmor se također otišlo s deset razlike, 60:50. U posljednjoj četvrtini Borik se više nije uspio približiti, već je Dubrava mirno kontrolirala rezultat. Domaći su najviše došli do +15 da bi na kraju slavili 78:67.

Kod Dubrave su po 26 poena upisali Karlo Vragović i Igor Marić. Željko Šakić je dodao 15 poena uz deset skokova. Kod Borika je pak najbolji bio Teo Petani s 14 poena.

Drugi susret odigran u srijedu bio je puno manje zanimljiv. Split je protiv Šibenika krenuo s 11:0, a na prvi odmor se otišlo s osam poena prednosti za domaće, 22:13. Polovicom druge dionice Split je poveo i 20 razlike nakon serije od 14:3. Do poluvremena su gosti uspjeli barem stabilizirati zaostatak, te se u svlačionice otišlo pri rezultatu 47:29.

Nakon toga više nije bilo velike borbe. Domaći su lagano kontrolirali, a Šibenčanima nije uspjelo ozbiljnije zaprijetiti protivnicima. Utakmica je završila s rezultatom od 90:67 za Splićane kod kojih je Josip Sobin upisao 19 poena. Jednog više je pak realizirao Nikola Gaurina u redovima Šibenika.