Vodeni sportovi

Italija sigurna, Crna Gora se mučila

Matej Milanović • utorak, 16.03.2010.

U petom kolu skupine 1 Svjetske lige u vaterpolu Italija je nadigrala Francuze, a Crna Gora je bila bolja od Njemačke. Ključan će za odlazak na završni turnir biti okršaj Crne Gore i Italije u zadnjem kolu...

U prvoj četvrtini utakmice u Firenzi Italija nije briljirala protiv Francuske. Prvi gol domaći su postigli tek u šestoj minuti preko Figliolija, nakon što je isti igrač promašio penal i kontru. Minutu kasnije gosti su uspjeli izjednačiti, ali su domaći ipak na prvi odmor otišli s prednošću. Francuska je naime primila dva gola u zadnjih 30 sekundi za 3:1 Italije.

U drugoj dionici je Italija dominirala i lagano došla do 8:2. Nakon toga su se domaći malo opustili te je Francuska minimalno dobila treću četvrtinu. U četvrtoj je Italija došla do maksimalnih +7, 10:3, a na kraju je utakmica završila s 11:5. Italiju su predvodili Felugo i Gallo s tri gola, a kod Francuske je samo Jablonsky upisao dva.

Više se namučila Crna Gora koja je protiv Njemačke slavila uz dosta muke. Crna Gora je dobila prvu dionicu s 2:1, a na poluvremenu je bilo 5:3. Umjesto očekivane kontrole rezultata od strane domaćih Nijemci su se uspjeli vratiti. Prvo su zabili jedini gol u trećoj četvrtini za smanjenje rezultata, a potom su izjednačili na 5:5 u zadnjoj dionici.

Nakon toga je Crna Gora ipak uspjela vratiti stvari u svoje ruke i s dva gola doći do konačnih 7:5. Kod domaćih su dva gola realizirali Vukčević i Jokić, a isto je toliko zabio Oeler. O tome tko će između Italije i Crne Gore otići na završni turnir odlučivat će posljednja utakmica koja će se igrati u Budvi, a u njoj Crnogorci moraju dobiti.