Löwen i Gummersbach u zadnjoj minuti

Matej Milanović • ponedjeljak, 22.03.2010.

Rhein Neckar Löwen je u 24. kolu rukometne Bundeslige tek u zadnjim sekundama došao do pobjede protiv Hannover Burgdorfa koji se bori za opstanak. Gummersbach je pak minimalno slavio kod Grosswallstadta u dvoboju momčadi koje su dijelile sedmo mjesto.

Rhein Neckar Löwen se od samog početka mučio s Hannover Burgdorfom i gosti su čak poveli 11:6 u 20. minuti. Lavovi su u posljednje dvije minute poluvremena uspjeli ublažiti zaostatak na svega dva gola, 18:16. Priključak su domaći napokon uhvatili u 35. minuti, nakon 27 minuta gostujućeg vodstva. Minutu kasnije stiglo je i vodstvo Löwena, 20:19.

Ipak, Hannover Burgdorf je nastavio igrati te je u 45. minuti opet imao dva razlike, 24:22. Gosti su svoje šanse za pobjedu, ili barem za bod, propustili u završnici. Naime, u zadnjih šest minuta i 45 sekundi nisu zabili ni gola. Rhein Neckar Löwen je tako izjednačio u 58. minuti, a nakon pune dvije minute bez golova Patrick Groetzki je pogodio za 27:26, svega tri sekunde prije isteka vremena. Lavove je predvodio Uwe Gensheimer s osam golova, a sedam je kod gostiju zabio Torge Johannsen.

Grosswallstadt je pak ugostio Gummersbach u okršaju momčadi koje su dijelile sedmo mjesto na ljestvici. Domaći su odmah došli do dva pogotka prednosti i uglavnom su održavali prednost sve do same završnice poluvremena. Gummersbach je na 12:12 izjednačio u 27. minuti, a do odlaska na odmor su obje reprezentacije dodale po dva gola. Po povratku na teren Gummersbach je po prvi put poveo, 15:14.

Gosti su u tim početnim minutama nastavka u par navrata imali po dva razlike, a nakon novog vodstva Grosswallstadta uspjeli su serijom od tri gola povesti 22:20 u 41. minuti. Domaći su na to odgovorili sa četiri uzastopna zgoditka i prokrenuli na 24:22. Gummersbach je potom izjednačio s dva pogotka i u zadnju minutu se ušlo pri rezultatu 25:25. Robert Gunnarsson je 37 sekundi prije posljednje sirene zabio gol za pobjedu Gummersbacha.

Grosswallstadt je pokušao time-outom pripremiti zadnji napad u potrazi za bodom, no ni to nije pomoglo. Domaće je predvodio Michael Spatz s osam golova od čega jedan sa sedam metara. Kod Gummersbacha je pak Vedran Zrnić upisao šest pogodaka, od kojih tri sedmerca.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710