PSG produljio sezonu

Maja Giljanović • utorak, 23.03.2010.

Nakon što je polufinale Coupe de Francea izborio četvrtoligaš Quevilly protiv člana elite Boulognea iznenađenje se dogodilo i u drugom četvrtfinalu. Trener PSG-a Kombouare uoči puta u Auxerre priznao je da su Parižani objektivno slabiji protivnik, ali da je ovo "utakmica u kojoj spašavamo sezonu, utakmica biti ili ne biti u kojoj ćemo dati sve od sebe da našim navijačima priuštimo malo veselja".

Igrači PSG-a, sedmerostruki pobjednici Kupa i posljednji put 2006., četvrtfinalnoj utakmici Kupa u Auxerreu - pred praznim tribinama l'Abbe Deschampsa zbog prošlotjedne smrti navijača PSG-a (Parižani tri utakmice igraju bez publike, prva je bila u Nici, treća je protiv Boulognea na Parku prinčeva) - pristupili su odlučni da "protiv trenutno najboljeg kluba u ligi spasimo sezonu", izjavio je trener Parižana Antoine Kombouare.

Favorizirani Auxerre koji je od sredine prosinca izgubio jednu jedinu utakmicu (0:5 u Grenobleu od fenjeraša Le Championnata) ni večeras nije izgubio, ali momčad koja je od mogućih 18 bodova u zadnjih šest prvenstvenih kola osvojila njih 16 i izbila na treće mjesto bod iza Bordeauxa i Montpelliera, pozdravila se od ambicija da u 2010. osvoji svoj peti Kup u povijesti kluba i prvi nakon pet godina.

Vezane vijesti

Nakon što ni Niculae u 23. ni Jelen u 75. kojima je odlične prilike obranio PSG-ov Edel ni Kežman koji je u 105. minuti pogodio stativu gola Auxerreovog Rioua nisu pronašli put ka mreži, odluka o pobjedniku je pala nakon jedanaesteraca. Prvih pet igrača obje momčadi nisu dali šansu golmanima, ali u šestoj seriji promašio je Quercia (Fernandez mu je dao priliku u 83. minuti), a poklon-bon 23-godišnjaka iskoristio je Claude Makelele.

U srijedu u preostala dva četvrtfinala igraju Lens - Saint-Etienne (Vedran Runje je najavljen u Lensu nakon što je propustio utakmicu osmine finala protiv Bresta) i Monaco i Sochaux (Jerko Leko i Dario Šimić nisu u prvom planu trenera Monaca Lacombea).