Branimir Korać • četvrtak, 25.03.2010.

Još dvije momčadi osigurale su doigravanje. Novim pobjedama i matematički su u doigravanju Atlanta Hawksi i Boston Celticsi. Hawksi su posebno teško stigli do pobjede koju im je zakucavanjem sa sirenom donio Josh Smith...

Veliki dvoboj Istočne konferencije igran je u Atlanti gdje su Hawksi ugostili Magic. Orlando je započeo odlično utakmicu i u prvoj dionici brzo stigao do dvoznamenkaste prednosti. No Hawksi se nisu predavali, vrlo brzo su se vratili u utakmicu te početkom druge dionice stigli do preokreta. Završnica susreta bila je rezultatski posve neizvjesna, krenulo se u rat živaca s linije slobodnih bacanja sve dok Carter nije ubacio tricu deset sekundi prije kraja utakmice. Bilo je to poravnanje 84:84, Hawksi su krenuli u posljednji napad i imali sasvim dovoljno vremena. Joe Johnson je uzeo sve u svoje ruke, promašio je, ali iz drugog plana priskače Josh Smith i zakucava sa sirenom za pobjedu 86:84.

Kod pobjednika najbolji su bili Johnson sa 17 poena i osam asistencija, Smith s 15 poena i sedam skokova te Horford s 12 poena i 11 skokova. Kod Magica Jameer Nelson je ubacio 20 poena uz osam asistencija dok je Dwight Howard ubacio 19 poena uz čak 24 skoka.

Nuggetsi su ubilježili i treći uzastopni poraz. Sredinom druge četvrtine Boston se počeo odvajati i Denveru nije ostavio previše šanse. Trica J.R. Smitha sa sirenom na kraju treće dionice spustila je zaostatak na minus sedam, ali u posljednjoj četvrtini ponovno je sve u znaku domaćina koji ovom pobjedom i osiguravaju doigravanje.

Paul Pierce susret je završio s 27 poena i sedam skokova, Kevin Garnett je dodao 20 poena i deset skokova, a Rajon Rondo 11 poena, 11 skokova i 15 asistencija. Kod Nuggetsa Carmelo Anthony je ubacio 32 poena uz pet skokova, a 21 poen je dodao J.R. Smith.

Bobcatsima je malo trebalo vremena da uhvate ritam i proigraju protiv slabih T'Wolvesa kojima su dopustili i početkom druge četvrtine kontrolu rezultata. No na krilima odličnih Geralda Wallacea i Stephena Jacksona domaćin je brzo okrenuo rezultat i do kraja susreta nije bilo nikakvih nedoumica.

Jackson je briljirao s 37 poena i pet skokova dok je Wallace ubacio 23 poena. Kod T'Wolvesa Al Jefferson je ubacio 21 poen uz pet skokova dok je Ramon Sessions ubacio 14 poena uz pet asistencija.

Jazzeri su projurili pokraj indisponiranih Raptorsa i slavili 113:87. Toronto je od samog starta utakmice bio u minusu, izgubili su prvu četvrtinu s 33:17 i nikad se nisu oporavili. Do kraja utakmice ta prednost je samo dodatno narasla i nanijela im novi udarac u borbi za doigravanje.

Kod Jazzera Carlos Boozer je ubacio 18 poena uz 11 skokova, a Deron Williams 18 poena uz 16 asistencija. Kod Raptorsa Chris Bosh je ubacio 20 poena uz osam skokova, a Antoine Wright je dodao 15 poena.

Milwaukee Bucksi neočekivano su poraženi na svom parketu od "hladne" Philadelphije koja je bila bolja 101:86. Cijelim tijekom susreta Sixersi su bili puno bolji protivnik, a kada su i treću četvrtinu završili s visokom prednosti, bilo je jasno kako će slaviti.

Willie Green sa 16 poena predvodio je strijelce Sixersa, 15 poena i sedam asistencija dodao je Jrue Holiday, a 12 poena i deset skokova Samuel Dalembert. Kod Bucksa Jerry Stackhouse je ubacio 15 poena, a 12 Brandon Jennings.

Cavsi su u svom sastavu ponovno imali Zidrunasa Ilgauskasa kojeg su potpisali nakon što su ga razmijenili u Washington. Ilgauskas je "debitirao" kod New Orleansa otkud Cleveland odnosi pobjedu 102:95.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru u kojoj je Cleveland imao prednost, ali nije uspio značajnije pobjeći. Međutim u trećoj dionici se sve promijenilo, Cavsi su poveli sa 17 poena prednosti i do kraja susreta nisu dopustili Hornetsima da ozbiljno zaprijete.

LeBron James je ponovno bio neka posebna priča, susret je završio s 38 poena i devet asistencija, 20 poena i devet skokova dodao je J.J. Hickson, a 11 poena i 11 skokova Antawn Jamison. Kod Hornetsa Marcus Thornton je ubacio 20 poena, a 17 je dodao Darren Collison.

Houston Rocketsi imali su 13 uzastopnih pobjeda protiv Oklahome, ali onda je došlo vrijeme da se to i promijeni. 14. pokušaj bio je za Thunder uspješan, slavili su 122:114 i tako prekinuli tu neugodnu tradiciju. Najveće zasluge za ovu pobjedu idu svakako Kevinu Durantu koji je ubacio 25 poena te Jamesu Hardenu koji je dodao 23 poena. Kod Rocketsa Luis Scola je ubacio 25 poena, a Trevor Ariza 20.

Lakersi su u drugom poluvremenu napravili preokret protiv San Antonija i na kraju uzeli pobjedu 92:83. San Antonio je odradio odlično prvo poluvrijeme, imao konstantno prednost, ali Lakersi su bili "tu negdje". Krajem treće četvrtine LA je uhvatio potpuno priključak, ubrzo preuzeo vodstvo te na kraju otišao do pobjede.

Kobe Bryant ih je predvodio s 24 poena, 19 poena i 13 skokova upisao je Lamar Odom, a deset poena i 12 skokova Pau Gasol. Kod Spursa 24 poena ubacio je Ginobili, a 21 George Hill.