1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dujela (Zadar), Perica (Šibenik)

Bernard Jurišić • subota, 27.03.2010.

Nogometaši Hajduka pobijedili su Varteks i nastavili borbu za drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Splitska momčad potpuno je dominirala utakmicom u kojoj je samo dvije lopte spremila u mrežu protivnika, a prvi pravi pljesak na Poljudu zaradio je Anas Sharbini...

Samir Toplak

Trener Stanko Poklepović na Varaždince je poslao momčad s tri "umjetnika". Cernat, Ibričić i Anas Sharbini trebali su biti prevaga u kreaciji i imaginaciji, no u prvih 45 minuta nisu puno toga konkretnoga iskreirali.

Hajdukovci su u utakmicu krenuli žestoko, početnih 15 minuta lopta je praktično provela u polovici Varaždinaca. U 12. minuti Vukušićev udarac na gol-liniji zaustavlja Tkalčić, potom i Anas dvaput prijeti. No, povesti su mogli i Varaždinci i to u svom prvom izletu prema Subašiću. Smrekar je izbio sam na 10-ak metara i traljavo pucao, dozvolivši Hajdukovu vrataru da reagira i spasi svoju mrežu.

Pljesak tribina Mumleku i Sharbiniju

Anas Sharbini je "valjao" varaždinsku obranu 80 minuta, nekoliko puta namještao prigode Hajdukovim napadačima koje nisu realizirane, a pljesak kojim ga je ispratila splitska publika s travnjaka najbolje pokazuje tko je bio prvo ime današnjeg susreta. Sličnim pljeskom splitska publika nagradila je i legendu HNL-a Miljenka Mumleka, kojemu je ovo možda bilo i posljednje igračko gostovanje na Poljudu.

Pritisak Hajduka se nastavio, no do 30. minute sve se zaustavljalo otprilike na liniji kaznenog prostora. Tada najprije Ibričić promašuje vrata kad je bio oči u oči s Drevenom, a pet minuta kasnije Pandža "stoperski" reagira na dobar ubačaj Cernata iz slobodnog udarca na drugu vratnicu.

Prethodnica zasluženom vodstvu Hajduka zbila se u 40. minuti, kad Ibričić tjera Drevena na odbijanje lopte, ali Vukušić za djelić sekunde na nju kasni. Dvije minute potom, Hajduk je konačno razbio Varteksovu ljušturu.

Sve je po lijevom krilu napravio Anas Sharbini, "penetrirao" duboko i kazneni prostor Varteksa i na drugoj vratnici pronašao Antu Vukušića, koji se "naklonio" i glavom spremio loptu u bliži kut. Hajduk je tako na poluvrijeme ipak otišao s prednošću.

Sedam minuta unutar drugu poluvremena, domaći su na sličan način postigli i drugi pogodak. Rubil je ovog puta odradio više od pola posla po desnoj strani, ostavio povratnu loptu Ibričiću na 10 metara, a ovaj lako pogađa za udvostručenje splitskog vodstva.

Po već toliko puta viđenom scenariju, utakmica se nakon toga "ugasila" i svela na čekanje završnog sučevog zvižduka. U 61. minuti su Hajdukovi igrači i navijači tražili jedanaesterac nakon Vukušićevog pada u kaznenom prostoru, a najviše pljeska do kraja susreta zarađivao je Anas Sharbini, koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u Hajdukovom dresu.

Hajdukovci su tako pobjedom nastavili borbu za drugo mjesto, a Varaždince čeka još puno briga u nastavku prvenstva.