1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 20:15 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500

Nikola Vlahović • subota, 27.03.2010.

U posljednjoj utakmici 22. kola domaćeg prvenstva Karlovac je ugostio Rijeku. Nakon prvih 45 minuta domaćini su imali prednost od dva gola koju su zadržali do kraja utakmice. Karlovčani su bili bolji i sasvim zasluženo došli do nove pobjede. Ovim porazom Rijeka je nastavila svoju agoniju, te će bodove morati potražiti na nekom drugom terenu.

Matija Štefančić
65'

Mahir Iftić
78'

Željko Kovačević
85'
Nenad Gračan

Trener Karlovca Igor Pamić, u najavi derbija jasno je poručio svojim igračima da očekuje nova tri boda, a oni su njegovu zapovijed izvršili. Momčad Rijeke doputovala je u Karlovac tražeći prekid negativnog niza, naime, ekipa Nenada Gračana već šest kola nije došla do pobjede.

Pamić je ipak promijenio sastav u odnosu na onaj koji je najavio prije utakmice, pa je svoje mjesto u prvoj jedanaestorici zauzeo i oporavljeni Ivan Lajtman. Prvi udarac prema golu Karlovca u trećoj minuti uputio je Hrvoje Štrok, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U sedmoj minuti svoj udarac okušao je i Kreilach, ali puca preko gola. Dobru priliku gosti su imali i u desetoj minuti. Landekin centaršut Križman spušta glavom za Fernandeza, ali udarac završava daleko od gola.

Ponovno je u 12. minuti iz daljine pokušao Štrok, ali vratar Karlovca Hrvoje Sunara zaustavlja njegov udarac. Domaćini su imali dobru priliku u 20. minuti, međutim, na ubačaj Pilipovića loše reagira Vukman i propušta izglednu situaciju. Vrlo motivirani Križman našao se u prilici u 30. minuti, ali lopta ga je iznenadila i nije došlo do promjene rezultata. Trener Rijeke Nenad Gračan, prvu zamjenu morao je napraviti već u 31. minuti. Zbog ozljede teren ja napustio Mikael Youri Yourassowsky, a u igru je ušao Mario Tadejević.

Kako je vrijeme odmicalo Karlovac je polako preuzimao incijativu na terenu. Zahvaljujući konkretnijoj igri domaćini su došli u vodstvo u 35. minuti. Nakon ubačaja Zvonka Pamića pred gol Rijeke, loše je reagirala gostujuća obrana, a u gužvi se najbolje snašao Goran Paracki koji posprema loptu u Radmanovu mrežu. Na kraju prvog poluvremena Karlovčani su povećali svoje vodstvo. Korner je izveo Zvonko Pamić, a pred golom Rijeke visoko skočio Gordan Bunoza i glavom "zakucao" loptu u Rijekin gol.

Iako su gosti imali dva gola prednosti, u nastavku su nastavili i dalje pritiskati Rijeku, a iz nekoliko kontri i polukontri bili su blizu postizanja i trećeg gola. Karlovac je mnogo problema Riječanima zadavao preko desne strane, gdje gostujuća obrana nije imala pravo rješenje za raspoloženog Josipa Jerneića. U 64. minuti gosti su pokušali zaprijetiti brzom kontrom, ali pravovremeno je istrčao Sunara i pokupio loptu prije Đalovića.

Rijeka se malo "probudila" pa je u nekoliko minute stvorila dvije dobre prilike, međutim, jednom je dobro obranio Sunara,a drugi put je Karlovačka obrana pravovremeno blokirala udarac. Ponovno je Đalović pucao u 73. minuti, ali bezopasno za Sunaru. Stoper Karlovca Karabatić, ozljedio se u 74. minuti, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Mahir Iftić.

Ono što je trener Karlovca Igor Pamić najavljivao to se i dogodilo. Karlovac je odigrao vrlo pametnu utakmicu i zasluženo pobijedio Rijeku. Nakon prednosti od dva gola, domaćini su rutinirano priveli utakmicu kraju. Ovom pobjedom Karlovčani su još jednom potvrdili da se zasluženo nalaze u gornjem dijelu ljestvice. Rijeka je još jednom razočarala svoje navijače i tako nastavila svoj negativan niz.