1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2010, 16:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1.500

Sportnet • subota, 17.04.2010.

Slaven Belupo u Puli se vjerojatno oprostio od svojih europskih ambicija. Izgubljene bodove u Istri teško će nadoknaditi, a Traore i Šehić očuvali su vjeru u Istrin opstanak...

Nogometaši Istre subotnjom su pobjedom (2:0) zadali možda i ključan udarac europskim planovima gostiju iz Koprivnice. Pritom su, naravno, popravili svoje izglede za opstanak u prvoligaškom društvu.

Iako se Zlatko Dalić uzdao u sve bolju formu svoje ekipe, nijedna momčad u prvom poluvremenu nije pronašla put do protivničke mreže, premda su domaćini uzdrmali vratnicu, a i tražili kazneni udarac, na što je sudac ostao nijem.

Odluka je pala u nastavku. Većinu prisutnih na Verudi obradovao je Kalilou Mohamad Traore u 54. minuti, kada je vlastoručno doveo Istru u vodstvo. Malijac je pogodio mrežu Tomislava Pelina s više od 20 metara.

Isti je igrač dobru priliku propustio i u 71. minuti susreta, a nade Slaven Belupa u povoljan ishod tinjale su sve do 14 minuta prije kraja, kada je u svom šesnaestercu rukom igrao Kristijan Čaval.

Asim Šehić nije imao milosti prema Koprivničanima te je upisao svoj 11. ovosezonski prvenstveni gol - pogodio je za završnih 2:0 i skok preko Varteksa i Međimurja na 11. mjesto prvenstvene ljestvice.

I Šehić i Traore zaradili su pljesak više od tisuće okupljenih navijača na Verudi, a Daliću preostaje što bolje pripremiti momčad za još jedno gostovanje. Slaven Belupo u idućem kolu gostuje u Zaprešiću.

Istri je to druga domaća pobjeda zaredom, a ekipa Zorana Vulića računat će do kraja prvenstva i na bodove u preostala dva domaća ogleda, protiv izravnog konkurenta Intera te Rijeke.