1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2010, 20:15 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Pejić (Vukovar), Lončar (Osijek)

Bernard Jurišić • subota, 17.04.2010.

Hajduk je pobjedom na Šubićevcu otvorio proljetnu trilogiju dalmatinskih rivala u prvenstvu i finalu Kupa. Još jednom majstorijom Senijada Ibričića iz slobodnog udarca Hajduk je odnio pobjedu u Split i popeo se na drugo mjesto po prvi put ove sezone...

Ivan Fuštar
64'
17
Antonio Jakoliš
68'
9
Jusuf Dajić
83'
Stanko Poklepović

Šibenik i Hajduk svoj trostruki ogled u prvenstvu i kupu ovog proljeća počeli su danas okršajem za bodove. S obzirom na poraz Cibalije u poslijepodnevnim utakmicama, dalmatinski rivali tražili su bodove koji su ih mogli primaknuti željenoj drugoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici.

Šibenik je utakmicu otvorio prigodom Bloudeka u petoj minuti, koju je dobrom reakcijom anulirao Subašić. Hajduku je trebalo 15 minuta za prvu opasnost pred domaćim vratima, ali bila je to odmah stopostotna prigoda. Oremuš je prebacio Ademija i servirao loptu Ibričiću u sredini, no Hajdukova "desetka" nije uspjela provući loptu ispod domaćeg vratara Blaževića.

Samo 17 Hajdukovaca

Trener Hajduka Stanko Poklepović u Šibeniku je na raspolaganju imao samo 18 igrača, a nakon što je zbog ozljede otpao Rubil, Hajduk je ostao na samo 17 imena u zapisniku. S obzirom na činjenicu da splitski klub plaća oko 50 profesionalnih nogometaša, ovo je zaista pravi kuriozitet. U prošlom kolu protiv Istre kvota od 18 igrača za zapisnik popunjena je juniorom Lendrićem.

Nakon perioda bolje, ali nekonkretne igre Hajduka, uspijedile su šibenske minute u kojima su samo sreća i nevjerojatan promašaj Božića sačuvali Hajdukovu mrežu. Igrala se 34. minuta kad je Subašić kratko odbio udarac Zeca, na desetak metara natrčao je Božić i umjesto u praznu mrežu loptu poslao tik pored desne vratnice Splićana.

Hajduk je uzvratio u 43. minuti dvostrukom akcijom Cernata i Vukušića. Hajdukov je napadač dobio loptu u prostor od Rumunja, povukao i vratio mu na udarac u sredini, no Cernat nije uspio dobro zahvatiti loptu, pa je i šibenska mreža u prvom dijelu ostala nedirnutom.

U drugi dio Hajduk je ušao odlučnije od Šibenika. Najprije je Anas Sharbini osvojio dosta prostora, ali Cernat njegovu loptu nije uspio dobro zahvatiti, a onda je novi bljesak Senijada Ibričića donio prednost Splićanima. "Ibro" je sjajno izveo slobodan udarac s 20-ak metara od šibenskih vrata, prebacio živi zid i spremio loptu u donji desni kut za 0:1.

Šibenik je pokušao uzvratiti preko Ademija u 57. minuti, no njegov "prebačaj" glavom Subašić je krajnjim naporom ipak uspio odbiti. U nastavku akcije Bačelić-Grgić snažno puca s 25 metara, ali Hajdukov vratar dobro je postavljen.

U 62. minuti krasno dvostruko dodavanje Anasa i Cernata izbacilo je gotovo cijelu šibensku obranu, no nije i vratara Blaževića, koji brani Sharbinijev udarac.

Šibenčani su u nastavku susreta potpuno pali, a Hajdukovci su gotovo bez ikakvih problema priveli utakmicu kraju, bez većih uzbuđenja pred bilo kojim vratarem. Hajduk je tako dobio prvu od tri bitke protiv Šibenika ovog proljeća, odnio je bodove sa Šubićevca i popeo se tamo gdje ove sezone još nije bio - na drugo mjesto. Već u srijedu slijedi novi okršaj istih protivnika, ovog puta u Poljudu, u kupu.