Vodeni sportovi

Mladost tijesno pobijedila Jadran

Matej Milanović • subota, 27.03.2010.

Mladost je u 21. kolu Jadranske lige svladala Jadran iz Herceg Novog sa 7:6 te je na ljestvici prešla Jadran, iako s utakmicom više...

Mladost - Jadran HN 7:6 (2:2, 2:2, 2:0, 1:2)

Jadranska liga, 21. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Živković 1, Babić, Letica, Petković, Milaković, Zupčić, Martinić, Vukičević, Muslim 4, Hinić 1, Buljubašić 1, Pavić, Lončar, Trener: Nikolić

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 1, Bebić, Elez, Vukčević, Radović 1, Janović, Gojković, Ivović 1, Zloković, Klikovac 2, Jokić, Perčinić, Tešanović, Trener: Tucak

Suci: Margeta, Rakovac

Igrač više: Mladost 1/11, Jadran HN 4/12

Peterci: Mladost 3/3, Jadran HN -

U prvoj četvrtini susreta Mladosti i Jadrana iz Herceg Novog obje su momčadi zabile po dva gola. Izjednačenost se nastavila i u drugoj dionici te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 4:4. Mladost je dva gola zabila i u trećoj četvrtini, ali je uspjela sačuvati svoju mrežu te je sa 6:4 otišla na zadnji odmor.

U zadnjoj dionici Mladost je došla do najveće prednosti na susretu, 7:4. Jadran se uspio vratiti na minimalan zaostatak, ali nije uspio i izjednačiti te je Mladost proslavila pobjedu od 7:6.

Domaće je sa četiri gola predvodio Muslim, a kod gostiju je jedino Klikovac dvaput bio strijelac. Mladost je realizirala samo jednog od 11 igrača više, a gosti su imali 33 posto uspješnosti (4/12). Mladost je ovom pobjedom zasjela na četvrto mjesto i prešla Crnogorce, ali ima i utakmicu više od njih. U idućem kolu su Zagrepčani slobodni, a u 23. kolu će igrati kod Budve. Jadran će pak u idućem kolu ugostiti upravo Budvu.