Vodeni sportovi

Sutić i Samodol predvodili Šibenčane

Ivana Jurica • subota, 27.03.2010.

Prvu pobjedu na domaćem bazenu u 2010. godini ostvarili su vaterpolisti Šibenika u susretu sa slovenskom Rokavom. Momčad Grga Renje slavila je sa 13:9 i još uvijek je u igri za plasman među četiri najbolje hrvatske momčadi u Jadranskoj ligi. Do pobjede Šibenčane su vodili Nikola Sutić i Nikola Samodol.

Šibenik – Koper Rokava 13:9 (2:2, 3:1, 4:2, 4:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Kačić (12 obrana), Santini 1, J. Belamarić, Računica 1, D. Belamarić, Seferović, Španja 1, Brkić, Sutić 5, Krnić 1, Vlahović 1, Samodol 3, Jukić, Storić, trener: Grgo Renje.

Koper Rokava: Gržentić (7 obrana), Pavičić, A. Verać 3, Burburan 4(2), B. Verać, Basiaco, Puš, Galić 2, Merlak, R. Ćerneka, N. Ćerneka, Crnica, Prelec, Smolnik, trener: Veselin Đuho.

Peterci: Šibenik -, Koper Rokava 2/2

Isključenja: Šibenik 4/11, Koper Rokava 0/5

Tri osobne: A. Verać 28'

Suci: Mile Rebić (Split) i Goran Gavrilović (Zagreb)

Formiranjem novog vodstva kluba i šibenski su vaterpolisti u bazenu zaigrali bolje. Iako Slovenci, koje vodi Veselin Đuho, ne mogu biti pravo mjerilo kvalitete budući je riječ o momčadi koja je u dosadašnjem dijelu sezone ostvarila samo jednu pobjedu, raduje što su Šibenčani pokazali kako imaju i kvalitete i potencijala za plasman među četiri hrvatske momčadi.

Slovenci su se držali samo u prvoj četvrtini. Susret golom otvara Računica. Sutić u sljedećoj akciji ne realizira kontru, pa Rokava preko A. Veraća dolazi do izjednačenja. Novo vodstvo domaćima donosi Vlahović, no, na kraju četvrtine rezultat je ipak izjednačen – u strijelce se još jednom upisao A. Verać.

Početkom druge četvrtine prednost Šibenčanima donosi mladi Toni Santini. Budi se tada i prvi strijelac domaćih i jedan od najboljih strijelaca regionalne lige Nikola Sutić. Postiže dva gola zaredom i svojoj momčadi donosi prednost od tri gola (5:2). Do kraja četvrtine tek su se jednom u strijelce upisali gosti – strijelac Burburan iz peterca.

Lijepim golom, šraubom, na početku drugog poluvremena istaknuo se Španja. Galić smanjuje na 6:4, a Sutić nakon toga, gotovo iz mrtvog kuta, pogađa za 7:4. Domaćini poslije toga u dva napada pogađaju stative, ali Samodol se ipak upisuje u strijelce s igračem više odmah nakon toga. Verać smanjuje na 8:5, a za konačnih 9:5 na kraju treće četvrtine precizan je Krnić s igračem više.

Burburan smanjuje na 9:6 u 25. minuti. Šibenčani uzvraćaju sa tri uzastopna gola: dva puta Samodol i jednom Sutić pogađaju mrežu Gržentića što je domaćinima donijelo i najveću prednost na utakmici – 12:6. Do kraja utakmice Slovenci su uspjeli tek ublažiti poraz, postigli su tri gola za redom, smanjili na 12:9, a u posljednjim trenucima utakmice konačan rezultat od 13:9 postavio je Nikola Sutić.

S pet golova prvo ime utakmice bio je Nikola Sutić koji je ponovno preuzeo vodeće mjesto na listu strijelaca u regionalnoj ligi. Kod domaćih tri je gola postigao Samodol. Zanimljivo, kod Rokave tek trojica igrača upisala su se u strijelce – Burburan, A. Verać i Galić.