PAO preko 100

Tea Lokas • subota, 27.03.2010.

22. kolo grčkog prvenstva u košarci okončano je bez iznenađenja. Najveći favorit za naslov prvaka rutinirano je odradio susret s Trikalom, koju je porazio s gotovo 30 poena razlike...

Panathinaikos nije imao problema s Trikalom, nad kojom je već nakon prvih deset minuta imao prednost od 16 poena (14:30). Do poluvremena ta se prednost udvostručila (32:60), a sličnom koš-razlikom okončali su gosti susret s 12. momčadi prvenstva (72:101). Status najučinkovitijeg igrača na utakmici zaslužio je Miha Župan s 19 poena, šest skokova i jednom asistencijom, a kod pobjednika Nikola Peković je ubacio 18 poena.

Marousi i Panellinios uspješno su arhivirali svoje protivnike u 22. kolu. Marousi je slavio protiv desetoplasiranog AEK-a rezultatom 73:66, dok je Panellinios upisao (također gostujuću) pobjedu nad Olympijom (96:80). Čak 26 poena upisao je Demond Greene za svoju ekipu Olympije i time postao najučinkovitiji igrač kola.

Kavala Bruna Šundova nije imala sreće protiv Ilysiakosa, koji ju je svladao rezultatom 73:66 na domaćem terenu. U porazu Kavale Šundov je sudjelovao s 12 poena, čemu je pridodao i četiri skoka. U njegovoj momčadi najbolji je bio Rajčević s 19 poena, dok je isto toliko s druge strane skupio Othello Hunter.

Kolossos je kod kuće pobijedio Aris (79:73), a Panionios je na domaćem terenu tijesno poražen od PAOK-a (77:79). PAOK se "probudio" tek u trećoj četvrtini, a tada se vraća iz rupe napravljene u prvom poluvremenu kada je zaostatak dosezao čak deset poena razlike. Za konačan rezultat od 77:79 najzaslužniji su igrači s po 23 ubačena poena, Erceg (Panionios) i Monroe (PAOK).