Brod Bordeauxa pušta na sve strane

Maja Giljanović • subota, 03.04.2010.

Prošlu subotu Bordeaux je izgubio finale Liga-kupa od Marseillea, Lyon ga je u utorak dobio u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, a pet dana uoči uzvrata na Chaban-Delmasu protiv Lavova u Le Championnatu su ispili gorku čašu pelina protiv Nancyja i izgubili čelo na tablici.

Prvi put u tekućoj sezoni Bordeaux je poklekao triput uzastopce. U prošlu subotu Žirondinci su izgubili finale Liga-kupa od Marseillea (1:3), Lyon ih je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na Gerlandu dobio 3:1, a u 31. kolu Le Championnata usred Chaban-Delmasa ih je nogu sapleo Nancy.

Nancy je u povijesti njihovih gostovanja u Bordeauxu u sklopu Ligue 1 pun plijen osvojio samo dva puta, od posljednjih 10 utakmica na Chaban-Delmasu su izgubili devet puta, ali ovog su puta nanjušili krv. Hadji je Nancy doveo u vodstvo u 18. minuti, Cavenaghi je izjednačio u 28., a goste je u 36. spasila stativa i zaustavila udarac Diarre.

Bracigliana je okvir gola spasio i u 68. minuti nakon udarca Belliona, a u jeku napada prvaka najbolji igrač utakmice Dia u 72. je minuti uzeo loptu u svom šesnaestercu, pretrčao 70-ak metara, izbjegao Chalmea i Henriquea i probušio Carrassoa.

Pet dana uoči uzvrata četvrtfinala Lige prvaka Žirondinci su prvi put nakon 21. veljače i 14. kola ispustili čelo na tablici, Lyon je preuzeo kormilo nakon preokreta u Rennesu. Lavovi su izveli kombinirani sastav u kojem je svih 90 minuta na poziciji lijevog beka odigrao i Dejan Lovren, gubili su od 14. minute i gola Gyana, ali su se s(p)retno izvukli iz škripca.

U 48. minuti ih je ispred Marveauxa spasila stativa, a genijalnim potezom Michela Bastosa četiri minute poslije su izjednačili na 1:1. Brazilcu su teren pripremili Lisandro Lopez i Pjanić, Bosanac ga je proigrao, a Michel Bastos je izdriblao Fannyja i projektilom pod prečku probio Doucheza. U 61. preokret je sretnim 13. golom sezone Lyonu donio Lisandro Lopez.

Lille je poklekao u Valenciennesu protiv momčadi koja je izgubila tri utakmice uzastopce (Auxerre, Rennes, Montpellier), a gol odluke u 81. minuti je djelo Samasse (pitanje je kako bi se utakmice razvijala da Chedjou u 24. nije pogodio prečku Penneteaua nego Lilleu osigurao vodstvo).

Josip Tadić je odigrao posljednjih 10-tak minuta u porazu Grenoblea protiv Lorienta. Fenjeraši su vodili golom Akroura u 2. minuti, ali nisu izdržali, Gameiro je izjednačio u 31., a sva tri boda za Lorient je osvojio Fanchone u 86. minuti.

Saint-Etienne je golovima Varraulta (54.) i Benalouanea (75.) u drugom poluvremenu slomio otpor Le Mansa, Nice se nakon tri pobjede uzastopce (Le Mans, PSG, Toulouse) zadovoljila bodom protiv Sochauxa (0:0), a bez golova je završila i utakmica između Montpelliera i Monaca.