Runje jednom poklekao, tri boda OM-u

Maja Giljanović • nedjelja, 04.04.2010.

Marseille je u 31. kolu Le Championnata na mišiće iščupao tri boda protiv Lensa. Gosti koji su Olympique pobijedili u prvom dijelu prvenstva i izbacili ih u 1/16 finala Coupe de Francea nisu iskoristili igrača manje posljednjih 15-ak minuta da barem izjednače na 1:1. Gol odluke u 22. minuti Vedranu Runji je dao Brandao.

Lens je skupo prodao kožu, ali u 31. kolu Le Championnata pred 54,839 navijača Olympiquea nije uspio zaustaviti Marseille. Igrači Didiera Deschampsa nisu pokazali ni upola koliko su prije 15 dana pružili protiv Lyona (2:1) i prošli tjedan u finalu Liga-kupa protiv Bordeauxa (3:1), ali su iščupali tri boda.

Čovjekom odluke u 22. se minuti pokazao Brandao, 30-godišnji Brazilac je nakon ubačaja Lucha Gonzaleza nadvisio Sartrea i glavom poslao loptu iza leđa bivšeg golmana Marseillea Vedrana Runje.

Treći je ovo put da je bivši napadač Šahtara match-winner nakon što je u drugom kolu postigao jedini gol protiv Lillea (1:0) i u petom kolu pobjednički protiv Le Mansa (2:1), "kriv" je i za jedan bod protiv Toulousea i u Marseilleu (1:1) i u Toulouseu (1:1), a na semafor se upisao i protiv Nancyja (3:0), Lyona (5:5) i Valenciennesa (5:1).

Lens je na Velodromeu priželjkivao produljenje pozitivne serije nakon što su golom Eduarda Marseille pobijedili u 15. kolu i izbacili ih u 1/16 finala Kupa (3:1), ali ovog puta im nije pomoglo ni prilično strogo isključenje Mbije u 75. minuti.

Najveću priliku za izjednačenje u 67. je minuti propustio Jemaa, Tunižaninu je u situaciji jedan-na-jedan skinuo Mandanda i obranio pobjedu koja je Marseille dovela na bod iza Lyona i Montpelliera s tim da Marseille u rezervi ima dvije utakmice manje.

Olivier Kapo u 36. je minuti utakmice protiv Toulousea donio prednost Boulogneu, ali Daniel Braaten je u 89. minuti izjednačio, Ljubičicama osvojio bespotreban bod, a Boulogneu ukrao dva potencijalno ključna u borbi za goli život.

U posljednjoj utakmici kola Auxerre je protiv PSG-a propustio zlatnu prigodu preuzeti čelo tablice. Vodili su golom Niculaea u 10. minuti, ali Sankhare je šest minuta poslije izjednačio i u nastavku odolio napadima. Auxerreu je bod dovoljan za diobu čela s Lyonom i Montpellierom, ali zbog najslabije gol razlike (+6) iza Lavova (+19) i dojučerašnjih drugoligaša (+7) zauzima treće mjesto.

• Obrisan korisnik05.04.2010. u 23:13
    bit će zanimljivo u le championnatu,5 klubova se bori za naslov a ni lille još nije teoretski otpisan.sad je trenutno nemoguće predvidit novog prvaka(šampinjona :D ) u sezoni 09-10.