Visoke pobjede domaćina

Željko Kubatka • subota, 03.04.2010.

U dva večerašnja dvoboja Asobal lige domaća Antequera i Cuenca ispratili goste s hrpom golova...

Cuenca našeg golmana Vladimira Božića je visoko porazila goste iz Eibara pred nešto manje od dvije tisuće svojih navijača. U prvih trideset minuta domaći rukometaši nisu mogli napraviti veću razliku sve do pred kraj kada s dva zadnja gola Cuenca na odmor odlazi s tri gola prednosti (18:15).

Nastavak počinje s golom Diega Péreza za najveće domaće vodstvo na utakmici. Uskoro nakon nerealiziranog napada gostiju Cuenca vodi s +5. Od tada na terenu postoje samo domaći rukometaši koji bez problema odražavaju i povećavaju prednost i do kraja ostvaraju visoku pobjedu. Desni bek Cuence Jorge Luis Paván je s šest golova bio najbolji strijelac. Ivica Obrvan je za Arrate postigao jedan gol.

Na jugu Španjolske u Antequeri rijetko tko odnosi bodove, naravno izuzimajući dvije najbolje momčadi Asobal lige. Iako su bodovi neophodni pretposljednjoj Posadi na ovom gostovanju nisu bili ni blizu osvajanju ni jednog boda. Prvih dvadesetak minuta igrao se gol za gol i bez veće prednosti na obje strane. Slijedi domaći niz od tri gola i prvo veće vodstvo13:10. Gosti do odlaska u svlačionice vraćaju sve na početak poravnavajući na 15:15.

Preokret se dogodio sa serijom od sedam uzastopnih golova nakon koje su domaći poveli 27:17. Pobjednik je bio riješen i bodovi su ostali na najžešćem terenu u španjolskoj ligi. Srđan Trivundža je 11 puta bio uspješan i od toga četiri puta s sedam metara. Gol manje je postigao najbolji strijelac Asobal lige Josep Masachs Gelma za gostujuću Octavio Pilotes Posadu.