Abanca Ademar Leon 27:33 Barcelona
Barcelona

Barcelona pobjednik derbija

Željko Kubatka • srijeda, 07.04.2010.

U zadnjoj utakmici i derbiju 23. kola španjolskog prvenstva Barcelona je uspješno odradila gostovanje kod Ademara u čijim redovima je najbolji bio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić koji u izjavi za Sportnet.hr krivi obranu za gubitak bodova…..

Ademar je uvijek bio težak protivnik slavnom katalonskom klubu i u prvom dijelu Asobal lige isti protivnici su odigrali utakmicu bez pobjednika 26:26. Ovaj put Barcelona je odigrala vrlo dobru utakmicu u kojoj ni u jednom trenutku nije ispuštala vodstvo i samo je naš reprezentativac Damir Bičanić odigrao na kvalitetnom nivou što nije bilo dovoljno da domaćin ugrozi pobjedu Katalonaca.

Barcelona je na gostovanje u Leónu došla bez Rocasa, Tomása, Lozana i Noddesboa, međutim to se nije osjetilo u njenoj igri i već u petoj minuti s drugim golom Mikkela Hansena gosti vode 4:1. Bičanić uzvraća s dva uzastopna gola i smanjenjem na minimalnu prednost Barce.

Tako se igralo sve do nešto više od polovine poluvremena kada Katalonci povećavaju prednost na +3. Na svaki gol Ademara, gosti postižu dva i do odlaska u svlačionicu imaju pet golova viška (14:19).

Furioznim nastavkom i serijom od četiri pogotka rukometaši Ademara ponovo smanjuju na gol minusa, no u idućih deset minuta Barcelona ponovo podiže na prednost iz prvih trideset minuta. U 53. minuti Siarhei Rutenka zabija gol za najveće gostujuće vodstvo 28:21 s čim su sve nade Ademara za povoljan rezultat i povratak na četvrto mjesto bile pokopane.

"Nije bila neizvjesna utakmica kao što se očekivalo jer je Barcelona od početka uspjela utakmicu staviti pod svoju kontrolu, ipak je njihova kvaliteta došla do izražaja. Mi smo utakmicu izgubili u obrani koja po tko zna koji put nije funkcionirala, a to su njihovi klasni igrači znali iskoristiti." – rekao je najbolji domaći igrač Damir Bičanić.

Bičanić je postigao devet golova, Denis Buntić tri, dok je Mirko Alilović imao 30 posto uspješnih obrana. Kod Barcelone najuspješniji su bili legendarni golman David Barrufet s 15 obrana i izvrsno lijevo krilo Juan García s deset pogodaka i od toga tri sa sedam metara.