Maja Giljanović • subota, 03.04.2010.

Obolon je u 23. kolu protiv favoriziranog Šahtara odolijevao do 51. minute i slobodnog udarca Darija Srne. Dva boda iza Šahtara je Dinamo za koji je svih 90 minuta odigrao Ognjen Vukojević, Kijevljani su slavili u Luhansku protiv Zorje.

Gostovanje Šahtara u Kijevu protiv Obolona odlučio je potez kapetana Darija Srne. Gosti su davali ton utakmici svih 90 minuta, ali presudnim se pokazao drugi ovogodišnji gol hrvatskog reprezentativca i ovog puta, poput prvijenca protiv Zorje (2:0) prije dva tjedna, iz slobodnog udarca.

U 51. minuti bivši je hajdukovac kaznio istrčavanje Ribke grlom u jagode i Šahtaru osigurao 10. pobjedu uzastopce kojom su Rudari iz Donjecka ispred kijevskog Dinama obranili dva bode prednosti.

Vezane vijesti

Dinamo za koji je svih 90 minuta odigrao bivši dinamovac Ognjen Vukojević golovima Jarmoljenka u 46. i 67. minuti u gostima je slavio protiv Zorje, bivši igrač sinjskog Uskoka Saša Đuričić je zaradio žuti karton u remiju svoje Tavrije u Harkivu protiv Metalista (1:1), a bivši hajdukovac Mladen Bartulović u pobjedi Krivbasa u Donjecku protiv Metalurga sudjelovao je posljednjih 25 minuta (Varankov u 80.).

Ukrajina, 23. kolo:
Obolon - Šahtar 0:1, Zorja - Dinamo 0:2, Metalist - Tavrija 1:1, Dnjipro - Zakarpatje 1:0, Metalurg (D) - Krivbas 0:1, - Vorskla - Iličivec 3:0, Karpati - Čornomorec 1:1