Juventus posramljen u Udinama

Ivana Spahija • subota, 03.04.2010.

Nogometaši Juventusa nastavili su s blamažama i u susretu 32. kola Serie A doživjeli su pravi potop na gostovanju kod posrnulog Udinesea. Slabašna momčad iz Udina s visokih je 3:0 održala lekciju talijanskom velikanu i Staroj dami uzela važna tri boda za plasman u Europu, a istodobno sebi osigurala mirniji san uoči raspleta same borbe za opstanak...

Loši, gotovo sramotni rezultati i dalje su svakodnevica u redovima Juventusa. Stara dama je potpuno prokockala sezonu i jedina svijetla točka činio se eventualni plasman u Ligu prvaka. No, to je sada miljama daleko od Torineza, Juventus je u gostima kod posrnulog Udinesea potopljen s visokih 3:0, pri čemu je izgubio važna tri boda za plasman u Europu i pao na tek sedmo mjesto na ljestvici. Čini se kako će izabranicima Alberta Zaccheronija trebati čudo i za dohvatiti posljednji vlak za Europsku ligu, kamoli za Ligu prvaka.

Gosti su već u prvih pet minuta propustili dvije stopostotne prilike za vodstvo, pokušaj Del Piera iz četvrte minute jedva je odbio domaći branič Ferronetti, a minutu kasnije je pokušaj Camoranesija završio pokraj gola Udinesea. Kako to obično biva, kazna za promašaje Juventus je stigla u devetoj minuti susreta, pokušaj Di Natalea uspio je odbiti Manninger, ali je na odbijenu loptu stigao Sanchez i pospremio je u mrežu za vodstvo Udinesea od 1:0.

Juventus je tada krenuo po izjednačujući pogodak, no sreća nije previše služila Staru damu. Udarac Del Piera iz 27. minute uspio je obraniti Handanovič, a četiri minute kasnije odličan pokušaj Zebine završio je malo iznad grede gola domaćina. Niti Udinese nije ostao bez pokušaja za povećanje vodstva, Pasquale je u 44. minuti oštrim udarcem pokušao iznenaditi gostujućeg vratara, ali je na mjestu bio Manninger.

U nastavku su gosti iz Torina nastavili s pritiskom na obranu Udinesea, no domaćini su dobro odolijevali napadima i u 65. minuti došli su do novog pogotka. Pepe je iskoristio pomutnju u obrani Juventusa i pospremio loptu u mrežu Manningera za veliko vodstvo Udinesea od 2:0. Gosti su pokušali uzvratiti preko Mela u 69. minuti, ali je njegov udarac završio pokraj gola. Točku na i potpunoj propasti Juventusa i velikoj pobjedi Udinesea stavio je Antonio Di Natale lijepim pogotkom s ruba prostora za konačnih 3:0 i slavlje momčadi iz Udina na svom Friuliju. Udinese se s nova tri boda uspeo na 15. mjesto, dalje od zone ispadanja.

U jednom od najžešćih derbija lige, sicilijanskom dvoboju Catanije i Palerma, fenjeraš iz Catanije iznenadio je pretendenta za Ligu prvaka i rezultatom 2:0 uzeo vrijedna tri boda za bijeg od ruba zone ispadanja, čime je Palermu zakomplicirao put prema najelitnijem europskom natjecanju. Momčad našeg Igora Budana nije uspjela doći do bodova na užarenom gostovanju u Cataniji te je ostala na 51 bodu, isto koliko ima i petoplasirana Sampdoria. Igor Budan odigrao je tek četiri minute za Palermo, u 89. minuti zamijenio je Pastorea.

Catania je do ranog vodstva došla već u 14. minuti susreta, pogrešku gostujućeg braniča Goiana najbolje je iskoristio Maxi Lopez, koji mu je ukrao loptu i pospremio je u mrežu nemoćnog Sirigua. Raspoloženi Argentinac ponovno se iskazao u 32. minuti, Martinez je odlično uposlio Lopeza, koji nije propustio priliku pospremiti loptu u mrežu Palerma za vodstvo i konačnu pobjedu Catanije od 2:0 za nova tri boda koja je stavljaju na 13. mjesto na ljestvici i garantiraju spas od ispadanja.

• Obrisan korisnik04.04.2010. u 13:21
    žalosno je kad Diega nema, da Giovinco ni tada ne dobiva više od 10 minuta...
  • Obrisan korisnik04.04.2010. u 12:35
    "pokušaj Di Natalea uspio je odbiti Manninger, ali je na odbijenu loptu stigao Sanchez i pospremio je u mrežu za vodstvo Udinesea od 1:0" ljudi budite ozbiljni stativa je bila preocita. kakav manninger