Marseille 3:0 Sochaux
Sochaux

Marseille preuzeo čelo

Maja Giljanović • srijeda, 07.04.2010.

Od prve do 90. minute zaostale utakmice 14. kola Le Championnata protiv Sochauxa Marseille je pokazao da je legitiman kandidat za naslov francuskog prvaka. Igrači Didiera Deschampsa ozbiljno su prionuli zadatku, slavili 3:0 i preuzeli čelnu poziciju dva boda ispred Lyona od kojeg imaju i utakmicu manje.

Marseilleu je i bod u zaostaloj utakmici 14. kola Le Championnata protiv Sochauxa zbog dva gola bolje gol razlike u odnosu na Lyon donosio prvo mjesto ispred Lavova, ali Olympique je ozbiljno prionuo poslu. Igrači Didiera Deschampsa svu se neizvjesnost uklonili za niti pola sata.

Obrana Sochauxa prvi je put poklekla u 9. minuti. Lucho Gonzalez je iz kornera pronašao nečuvanog Gabriela Heinzea, a njegov je ubačaj bivši igrač među ostalima Man Utd-a i Reala pretvorio u svoj treći ovogodišnji gol i sedmu asistenciju Gonzaleza.

Navijači na Velodromeu su odahnuli, a potpuno su se opustili u 27. minuti kad je prednost pobjednika Liga-kupa protiv pasivnog Sochauxa (14.) podebljao Hatem Ben Arfa. 23-godišnjak je Dreyera svladao iz jedanaesterca dosuđenog nakon prekršaja Mikarija na Bonnartu i utakmica je u nastavku poprimila okus kamilice.

Jedinu šansu Sochauxa nakon udarca Butina u 68. minuti je zaustavila prečka Mandande, a priču je nakon samo 10 minuta provedenih na travnjaku prekrasnim lobom zaključio Kone u drugoj minuti nadoknade.

Četvrta je ovo pobjeda Marseillea uzastopce u svim natjecanjima, treća u Le Championnatu nakon 2:1 protiv Lyona i 1:0 protiv Lensa, a posljednji su put u prvenstvu izgubili u 22. kolu krajem siječnja u Montpellieru (0:2). Preuzeli su bivši (1993.) europski prvaci čelo dva boda ispred Lyona, Montpelliera i Auxerrea i uz utakmicu manje.