Zagreb ponižen u Zadru

Branimir Korać • srijeda, 07.04.2010.

U posljednjem susretu petog kola Lige za prvaka košarkaša Zadar je teško porazio momčad Zagreba s visokih 103:74. "Mravi" su u Zadar stigli oslabljeni, međutim to im ne treba biti opravdanje za ovako blijedu igru...

U još jednom susretu bez Damira Mulaomerovića, košarkaši Zagreba upisali su još jedan poraz. Zadar je na svom parketu na Višnjiku bio uvjerljiv i slavio sa 103:74 prikazavši vrlo dobru igru, a posebno raspoložen bio je Rok Stipčević koji je imao jednu od onih večeri kada vam se obruč čini velik poput mora. Ubacio je 29 poena uz tricu 7/8 i na taj način bio prvo ime susreta.

Od samog početka sve je krenulo naopako po goste. Zadar je odradio odličan uvod u utakmicu, već na polovici prve četvrtine vodio je sa 17:3 i kada se tako rano odvoje na visoku prednost, Zadrane je vrlo teško pobijediti. Tako je bilo i večeras. Utakmicu su rano prelomili i ostalo je bilo formalnost.

Rančić napustio Zadar

Iako se posljednjih dana dosta nagađalo oko odlaska Trenta Plaisteda koji nije putovao u Dardu zbog zaostalih dugova, Zadar je iznenada napustio drugi prvotimac. Dres Zadra više neće nositi Damir Rančić s kojim je sporazumno raskinut ugovor te je Rančić od srijede slobodan igrač.

Prva četvrtina završena je s prednosti Zadra 27:15 i upravo to polaganje Luke Žorića na kraju prve dionice bilo je i najveće Zagrebovo približavanje granici dvoznamenkastog zaostatka. Od te startne serije Zadra 12:0 nisu niti jednom bili niti blizu, ali niti nagovijestili kako bi mogli zaprijetiti i vratiti se u utakmicu.

Prednost od 20 poena viška po prvi put je dohvaćena već u 16. minuti kada je Boisa položio za 46:25, a na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zadra 56:33.

U nastavku susreta klasično odrađivanje posla. Obojica trenera dali su priliku i onima koji manje igraju, ali to kod Zadra nije uzrokovalo pad prednosti te je susret završen s vrlo visokih 103:74 za Zadrane.

U pobjedničkom sastavu uz sjajnog Stipčevića koji je ubilježio i sedam asistencija istaknuo se i Hrvoje Perić s 19 poena i osam skokova dok su Zagreb predvodili Žorić s 27 poena i pet skokova te Simon i Prkačin s po 13 poena.