Vodeni sportovi

Tucak slavio u Poljudu

Vedran Babić • subota, 10.04.2010.

Hrvatski stručnjak Ivica Tucak i njegov Jadran CKB iz Herceg Novog uspješno su, baš sukladno očekivanjima, odradili gostovanje u Splitu kod Mornar Brodospasa. U sklopu 23. kola Jadranske lige Novljani su slavili s visokih 14:5, potpuno nadigravši domaćina u svakom segmentu igre.

MORNAR BS - JADRAN CKB HN 5:14 (2:4, 0:3, 1:3, 2:4)

Jadranska liga, 23. kolo
Split, bazen na Poljudu
Suci: Štampalija (Šibenik), Radičević (Dubrovnik)

Mornar BS: Kačić, Burić, Kragić Marinić, Čorušić (1), Kalebić, Oreb (1), Jerković, Vojković, Mataić, Udiljak, Marelja, Kovačić (2), Ban, Bratić (1). Trener: Joško Kreković.

Jadran CKB HN: Ščepanović, Sekulić, Bebić (1), Elez (2), Vukčević (2), Radović (2), Janović (2), Gojković, Ivović (2), Šarić, Klikovac, Jokić (3), Perčinić, Tešanović. Trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Mornar BS 4/11, Jadran CKB HN 5/10
Peterci: Mornar BS -, Jadran CKB HN 1/1

Razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi ni prije početka utakmice nije bila sporna, a rezultatom je samo dobila još jednu potvrdu. Crnogorski Jadran je bez previše muke upisao novu pobjedu i ostao na trećem mjestu ljestvice. Već od prvih minuta gosti su pokazali tko je gazda u bazenu te su na poluvremenu već vodili 7:2.

Sve poslije toga bilo je samo odrađivanje posla, a mornari nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti superiornije goste, koji se sada okreću uzvratnoj utakmici četvrtfinala Eurolige protiv Primorca. Utakmica je na rasporedu u srijedu, a Jadran u Kotor putuje s velikim zaostatkom od pet golova. Bit će to ujedno i uvertira u njihov međusobni ogled u Herceg Novom narednog vikenda u sklopu Jadranske lige.

S druge strane, Mornar BS još uvijek drži četvrto mjesto za hrvatsko prvenstvo, no Šibenik NCP opasno prijeti i bit će zanimljivo vidjeti kome će na kraju pripasti taj mali dvoboj.