Vodeni sportovi

Mladosti važna pobjeda u Budvi

Matej Milanović • subota, 10.04.2010.

Vaterpolisti Mladosti su u 23. kolu Jadranske lige tijesno slavili u Budvi, 7:6. Tom pobjedom su se odvojili na ljestvici od Crnogoraca i došli jako blizu plasmanu na završni turnir...

BUDVA - MLADOST 6:7 (1:1, 1:2, 2:2, 2:2)

Jadranska liga, 23. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budva: Šefik, Petković, Ćirić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković 1, Trbojević 2, Peković 1, Ivošević, Franičević, Antonijević 1, Dončić. Trener: Krivokapić

Mladost:Brzica, Živković, Babić 1, Letica 1, Petković 2, Milaković, Zubčić 1, Martinić, Karač 1, Muslim, Hinić, Buljubašić 1, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Dvoboj Budve i Mladosti bio je od velike važnosti za četvrto mjesto. Dvije dosta izjednačene momčadi odigrale su borbenu i ujednačenu prvu četvrtinu koja je završila 1:1. Ključnom dionicom pokazala se druga, u kojoj su Žapci došli do minimalne prednosti, 4:3.

U trećoj četvrtini oba su sastava postigla po dva gola, a isto se dogodilo i u zadnjoj dionici. Mladost je tako sačuvala prednost i sa 7:6 došla do iznimno važne pobjede kojom su došli do dva boda prednosti upravo pred Budvom koja je na petom mjestu i ima utakmicu više od Zagrepčana.

Kod domaćih je Trbojević zabio dva gola, a isto toliko ih je upisao Petković u redovima gostiju.

Mladost do kraja natjecanja ima domaće dvoboje s Mornarom i Šibenikom i pobjede u njima bile bi dovoljne za osiguravanje četvrtog mjesta te bi si u gostima kod Primorca mogli dozvoliti i poraz.