Zagreb efikasan i uvjerljiv

Branimir Korać • subota, 10.04.2010.

U susretu šestog kola Lige za prvaka košarkaša, Zagreb je u Trnskom bio uvjerljiv protiv momčadi Svjetlosti iz Broda te slavio sa 114:89. Luka Žorić je ponovno bio pokretač domaćina, a njegov posao u drugom poluvremenu su nastavili ostali suigrači...

Napokon kompletni Zagrebaši ugostili su u šestom kolu momčad Svjetlosti iz Slavonskog Broda. U sastav se vratio nakon problema s ozljedom Damir Mulaomerović i samo u prvih desetak minuta domaćin je imao manjih problema. Međutim tada ih je vukao Luka Žorić koji je odradio najveći dio posla, a kada su se u nastavku priključili i ostali, domaćin je odjurio do pobjede.

U prvoj četvrtini nije sve išlo baš glatko po Zagreb. Srećom, Žorić je u tom razdoblju susreta briljirao i ubacio čak 15 od prvih 20 poena domaćina i tako držao svoju momčad u prednosti.

U 14. minuti Brođani su još bili u utakmici, zaostajali su malih 34:31, ali onda je krenula serija Zagreba. Mulaomerović, Žorić, Miljković, Garma i Barać u tom razdoblju su uzeli stvari u svoje ruke, napravili seriju čak 19:0 i Zagreb se odvojio.

Tih 19:0 omogućilo im je da u nastavku susreta zaigraju mirno i bez većih naprezanja, rutinski su čuvali prednost sve do kraja susreta i nisu niti jednom dopustili gostima da i pomisle kako se mogu vratiti u utakmicu.

Najvišu prednost "mravi" su imali u dva navrata na kraju treće četvrtine kada su stigli do ogromnih plus 31 te poveli 90:59, a zatim i 93:62 nakon dalekometnih ubačaja Garme i Babića.

Završilo je 114:89, a Zagreb su predvodili Mulaomerović s 22 poena i devet skokova te Žorić s 22 poena i sedam skokova. Kod gostiju Fran Pilepić je ubacio 24 poena, a Petar Ćosić 16 poena.