Buntić i Bičanić razbili Octavio

Željko Kubatka • nedjelja, 11.04.2010.

Hrvatski reprezentativci Denis Buntić i Damir Bičanić su svojim golovima osigurali Ademaru gostujuću pobjedu i povratak na četvrtu poziciju, dok su Valladolid i Alcobendas također bili uspješni kao gosti…

Ademar je gostovao kod pretposljednje ekipe Octavio Pilotes Posade i odmah na početku zagospodario terenom u Vigu. Damir Bičanić je postigao dva, a José Mario Carrillo jedan zgoditak i na semaforu je bio rezultat 3:0 u tri minute susreta. Od osme do 14. minute raspucani Denis Buntić zabija četiri puta i Ademar vodi 8:4.

Na odmor se otišlo s tri gola prednosti za ekipu iz Leona, dok su domaći u drugih trideset minuta jednom uspjeli doći na -2. Denis Buntić je imao nevjerojatni šut 10/11, Damir Bičanić je postigao gol manje. Mirko Alilović nije dobio priliku stati među vratnice ademarovog gola.

Torrevieja je osvojila značajne bodove protiv Cuence s kojima se udaljila od posljednje dvije ekipe. Samo u prvom dijelu gosti su predstavljali ozbiljnog protivnika jer već na početku drugog poluvremena domaći rukometaši prave veću razliku što uspijevaju pretočiti u visoku pobjedu za spasonosne bodove. Domaće desno krilo David Cuartero je zabio sedam golova, a Ivan Vukas nije postigao ni jedan. Vladimir Božić je dobo vrlo malo prilike provesti na vratima Cuence i to iskoristio za tri obrane.

Valladolid je očekivano slavio kod Labaro Toleda, iako je prvi dio završio s poravnatim rezultatom 13:13. Odlučujući dio utakmice je bio zadnjih deset minuta kada su gosti predvođeni najboljim strijelcem Havardom Tvedtenom osigurali bodove. Norvežanin je postigao sedam golova.

Alcobendas je lako došao do bodova na gostovanju u Cangasu kod posljednjeg Frigorificos Morraza, iako je domaćin promijenio trenera i sada ih vodi Nikola Miloš. Domaći su -6 iz prvog poluvremena smanjili na -2 minutu do kraja, no to je bilo sve i za više nije bilo vremena. Odlično je branio gostujući golman Rade Mijatović koji je imao 41 posto obranjenih udaraca.

Ekipa iz Logrone se učvrstila na šestom mjestu pobjedom protiv katalonskih Granollersa. Sve je bilo riješeno nakon prvih trideset minuta, vodstvom domaćina 18:11. I ovdje je odličan bio domaći golman Gurutz Aguinagalde s čak 19 obrana. Isaías Guardiola je postigao sedam golova.