Roma preuzela vrh, kiks Milana

Branimir Korać, Matej Milanović • nedjelja, 11.04.2010.

Talijansko prvenstvo ulazi u vrlo neizvjesnu završnicu. Nakon što je Inter u subotu tek remizirao u Firenzi, Roma je pobjedom protiv Atalante na svom travnjaku preuzela vodeću poziciju...

Roma je protiv Atalante, koja se bori za ostanak u prvoj ligi, tražila pobjedu kojom bi izborila vrh ljestvice. Domaći su u susret krenuli jako dobro stvarajući mnoge prilike i u prvih pol sata su hipotekirali tri boda. U 13. minuti Mirko Vučinić je pucao s ruba šesnaesterca. Udarac je bio slab i išao je direktno u vratara, no Consigli je reagirao očajno i poklonio vodstvo Romi.

Drugi gol stigao je u 27. minuti. Danas jako dobar Francesco Totti ubacio je s desne strane, a Marco Cassetti je glavom loptu pospremio u mrežu za 2:0. Nakon toga Atalanta je polako preuzimala kontrolu igre stvarajući sve više prilika što je u 53. dovelo do gola Simonea Tiribocchija za 2:1. Do kraja utakmice Roma je imala nekoliko prilika za treći gol, no najveću priliku je imala Atalanta.

U glavnoj ulozi je opet bio Tiribocchi koji se našao oči u oči sa Juliom Sergiom koji mu je obranio pokušaj. U nastavku akcije je gostujući napadač pokušao škaricama, ali je bio neprecizan. Roma je ovom pobjedom novi lider prvenstva, a Atalanta je u sve težoj poziciji u borbi za opstanak.

Catania je u odličnoj formi otkad joj na klupi sjedi Siniša Mihajlović i to je ponovno dokazala protiv Milana. Rossonerima je trebala pobjeda kako bi se zadržali u igri za naslov, no u prvom poluvremenu su gosti dvaput pogodili. Maxi Lopez u 12. minuti i Ricchiuti pri kraju prvog dijela. U nastavku je Milan zaigrao bolje i zahvaljujući Marcu Boriellu uspio je barem izbjeći poraz. Talijanski napadač je zabio na početku drugog poluvremena i u 80. minuti za konačnih 2:2. Milan ostaje na tri boda od Intera, ali je sada na četiri od Rome.

U borbi za mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka pobjedu je upisao Palermo. Chievo je na Siciliji poveo golom De Paule u 18. minuti, a domaći su to preokrenuli već do odmora. Pastore je izjednačio u 28 minuti, dok je Miccoli deset minuta kasnije zabio s jedanaest metara za vodstvo. Pobjedu je potvrdio upravo Miccoli u 53. minuti golom za 3:1. Igor Budan ušao je u 90. minuti umjesto Pastorea.

Na tri boda od sicilijanskog sastava ostao je Juventus koji je uspio slaviti protiv Cagliarija. Jedini gol na utakmici postigao je Chiellini glavom u 35. minuti.

Osim u borbi za visoke pozicije bilo je jako bitnih susreta i na dnu tabele. Lazio i Bologna su nadomak opasne zone i njihov međusobni okršaj bio je veoma važan. Domaća Bologna je povela 2:0 u prvih 16 minuta golovima Guane i Portanove. Činilo se da će se time Bologna dovesti nadomak spasa, no Mauri je smanjio krajem poluvremena da bi u nastavku Dias i Rocchi preokrenuli. Lazio je time došao do šest bodova prednosti pred Atalantom pred gradski derbi s Romom. Bologna pak ostaje na četiri boda od sastava iz Bergama.

Važnu pobjedu ostvarila je i Siena. Bari je poveo u 13. minuti golom Rivasa. Domaći su preko Ghezzala izjednačili četiri minute kasnije, no već u 21. minuti je Castillo poklonio novu prednost gostima. Sieni je ipak uspio preokret. U razmaku od četiri minute Ghezzal i Rosi su zabili za 3:2 u 66. minuti. Siena je tako ostala u igri za opstanak, iako su šanse minimalne. Mato Jajalo ušao je u 85. minuti na mjesto Larronda.

U zadnjoj utakmici kola Livorno je poražen doma od Udinesea. Oba gola su gosti postigli u prvom poluvremenu, Sanchez u osmoj i Di Natale u 35. minuti. Dario Knežević je kod domaćih igrao svih 90 minuta, a treba napomenuti da je njegov sastav ovim porazom došao jako blizu Serie B.

• Obrisan korisnik12.04.2010. u 09:38
    Volia bi da Roma nakon 2001. osvoji naslov, pa nek se rimska legenda Totti oprosti u stilu i na vrhuncu! Forza Roma! Još kad bi se Livorno spasia, ali možda puno tražim :-)
  • Obrisan korisnik12.04.2010. u 02:40
    ma više mi ih je puna kapa i "the special one"-a i intera
  • beaver12.04.2010. u 01:53
    Inter se trosi na ligu prvaka i izgleda da ce mu scudetto izmaci is ruke...a vrlo lako bi mogao ispasti i is lige prvaka pa ostai be icega sjajno za romu i ranierija