Dva hat-tricka u Amsterdamu

Vedran Babić • nedjelja, 11.04.2010.

U najefikasnijoj utakmici 31. kola Eredivisie Ajax je na svom terenu pregazio Venlo sa 7:0, a gledatelji su mogli vidjeti čak dva hat-tricka svojih ljubimaca. PSV je kod kuće odigrao remi bez golova s Feyenoordom i tako se praktički oprostio od utrke za naslov.

Ajax je na uistinu impresivan način produljio svoj pobjednički niz na 11 utakmica uz ukupnu gol razliku 40:2! Kopljanici su ugostili Venlo i pobjeda je bila imperativ ukoliko su htjeli ostati u borbi za naslov s neumoljivim Twenteom. Do pobjede su došli, i to kakve, od čak 7:0!

Luis Suarez i Marko Pantelić su postigli svaki po tri gola, a Urby Emanuelson je pridodao jedan. Već u 12. minuti bilo je 3:0, a na poluvremenu 5:0. U nastavku je Pantelić još dvaput zatresao mrežu gostiju za konačnih 7:0 i 15. domaću pobjedu Ajaxa u sezoni iz 16 utakmica (jedan remi). S ova tri pogotka Suarez je na ljestvici strijelaca još više odmakao konkurenciji te sada uz njegovo ime stoji brojka 32, što je čak devet više od prvog pratitelja Bryana Ruiza iz Twentea.

Vezane vijesti

U derbiju kola između PSV-a i Feyenoorda nije bilo golova, što znači da je momčad iz Eindhovena gotovo sigurno izgubila sve šanse za naslov prvaka. Naime, za vodećim Twenteom sada zaostaju velikih sedam bodova, a do kraja prvenstva ostale su još samo tri utakmice.

Groningen je s 4:0 protiv Willem II zadržao osmu poziciju, posljednju koja vodi u razigravanje za Europsku ligu, dok je Den Haag iznenadio Utrecht porazivši ga s 2:0 na njegovom travnjaku i tako probudivši nadu u spas prvoligaškog statusa.