Bundesliga, 30. kolo, 11.04.2010, 17:30 h
Nürnberg 0:2 Wolfsburg
Wolfsburg

Džeko i Grafite za Wolfsburgove bodove

Borna Rupnik • nedjelja, 11.04.2010.

Njemački prvenstveni vikend zaključili su Nürnberg i Wolfsburg. Dojam je pripao domaćinima, ali ono važnije, bodovi, putuju u Wolfsburg, zahvaljujući napadačkom dvojcu Džeko - Grafite...

Nogometaši Wolfsburga ostvarili su i treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu te tako na najbolji mogući način isprali okus ispadanja u četvrtfinalu Europske lige od Fulhama. Branitelji naslova time su se domogli osmog mjesta i očuvali svoje šanse da se i naredne godine plasiraju u neko europsko natjecanje.

Prvo je poluvrijeme susreta u Nürnbergu obilježio sudac, koji je čak tri puta odmahnuo rukom na traženje najstrože kazne, dva puta domaćinima i jednom gostima.

No, Nürnberg se kao član petorke koja se bori za opstanak u ligi nije mogao pomiriti samo s remijem te je u nastavku utakmice krenuo vrlo ofenzivno i nizao prilike pred Diegom Benagliom. Međutim, kako to obično biva, za svoje je promašaje kažnjen.

U 66. minuti jedan je protunapad realizirao Edin Džeko, a 12 minuta poslije Grafite glavom pogađa za 2:0 i završava priču u Nürnbergu. Bosanskohercegovački reprezentativac tim je golom izbio sam na prvo mjesto ljestvice najboljih strijelaca. Sada ih na kontu ima 19, jedan više od Kiesslinga i Kuranyija.