Bundesliga, 30. kolo, 11.04.2010, 15:30 h
Bochum 1:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Van Nistelrooij opet obradovao HSV

Borna Rupnik • nedjelja, 11.04.2010.

HSV je u Bochumu izašao s terena kao pobjednik, a Ruud van Nistelrooij još je jednom opravdao svoj ugled rasnog strijelca

Bochum i HSV odmjerili su snage u dvoboju koji je krojio borbu za Europu i borbu za ostanak u ligi, a u vrlo sadržajnoj utakmici spretniji su naposljetku bili gosti.

Prvi je pogodak pao nakon 18 minuta igre, kada je Robert Tesche glavom pospremio loptu u mrežu, a tada je svjetla pozornice na sebe usmjerio Zlatko Dedič. Prvo je fenomenalnim dalekometnim udarcem zatresao stativu, a u 32. minuti njegov je volej odsjeo u hamburškom golu za 1:1.

U međuvremenu je odličnu priliku imao hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, ali se nakon dobrog primanja lopte nije najbolje snašao. Pri kraju poluvremena dobio je i žuti karton, a kasnije je na njemu mogao biti dosuđen i jedanaesterac. Odigrao je svih 90 minuta.

U nastavku su i jedni i drugi krenuli po sva tri boda, što je rezultiralo brojnim prilikama s obje strane. Posebno je lijepa bila Bochumova akcija u prvoj minuti drugog poluvremena, a najbliže pogotku za Hamburžane stigao je Ruud van Nistelrooij u završnoj fazi susreta.

Međutim, svoj je propust od tek nekoliko centimetara ispravio dvije minute prije isteka vremena, kada se na dodavanje Ze Roberta po dobrom starom običaju našao na pravom mjestu, ispred svog čuvara, za konačnih 2:1. Uprava kluba još je jednom mogla zadovoljno protrljati ruke odrađenim poslom.