HSV do Kupa nakon produžetka

Matej Milanović • nedjelja, 11.04.2010.

Hamburg je tek nakon produžetka uspio svladati Rhein Neckar Löwen u finalu njemačkog rukometnog Kupa. Hrvati su zajedno upisali deset golova. U utakmici za treće mjesto Lübbecke je svladao Gummersbach...

U finalu njemačkog rukometnog Kupa igrali su domaćin Final Foura HSV i Rhein Neckar Löwen. Domaći su vodili na početku utakmice, no do poluvremena je uglavnom bilo izjednačeno i u svlačionicu se otišlo pri rezultatu 15:15. Serijom od dva gola HSV je poveo 20:18 nakon 39 minuta igre.

Gosti su nekoliko minuta lovili rezultat nakon čega su serijom od tri pogotka preokrenuli na 27:26. U završnici susreta čak pet minuta nije bilo gola nakon čega je Torsten Jansen realizirao dugu akciju domaćih za 30:29. Ipak, Löwen je imao dovoljno vremena za vlastitu akciju, koja je rezultirala golom Uwea Gensheimera dvije sekunde prije kraja za 30:30 i produžetak.

Vezane vijesti

U prvih pet minuta igrao je samo Hamburg koji je zabio tri gola i pobjegao na 33:30. Činilo se još jednom da domaći imaju susret u svojim rukama i da će osvojiti Kup, no do devete minute produžetka Lavovi su izjednačili. U posljednjoj minuti je izvrsni Krzysztof Lijewski zabio za 34:33.

Gostima je ostalo tek pokušati dodatno produžiti susret no Olafur Stefansson je izgubio loptu koju je HSV držao do isteka vremena za slavlje pred domaćim navijačima. Hamburg je predvodio Krzysztof Lijewski s devet pogodaka. Pet ih je zabio Domagoj Duvnjak, tri Igor Vori i dva Blaženko Lacković. Kod Rhein Neckar Löwena je najbolji bio Stefansson s osam golova, od čega pet sedmeraca.

U utakmici za treće mjesto Lübbecke Nikole Blažička i Franka Lokea nadigrao je Gummersbach Vedrana Zrnića i Drage Vukovića. Lübbecke je do prednosti došao krajem prvog dijela serijom od šest golova za 15:11. Gummersbach je uspio izjednačiti na 16:16, no njihovi suparnici su ubrzo vratili prednost koju su održavali do kraja za slavlje od 29:26.

Kod Lübbeckea je sedam golova upisao Michal Jurecki, dok je kod Gummersbacha deset puta mrežu pogodio Zrnić, s tim da je devet pogodaka ostvario iz sedmeraca.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik12.04.2010. u 10:37