AZ "oživljava" prvenstvo

Vedran Babić • utorak, 13.04.2010.

Pobjedom u derbiju 32. kola Eredivisie AZ je maksimalno zakomplicirao bitku za naslov. Pred svojim navijačima aktualni prvak je s 1:0 bio bolji od vodećeg Twentea i tako omogućio Ajaxu da se pobjedom približi na samo bod zaostatka uoči posljednja dva kola.

Derbi kola koji je "najavljen" huliganskim kamenovanjem autobusa s Twenteovim igračima uoči dolaska na stadion, odlučen je već u osmoj minuti kada je Peter Wisgerhof zabio autogol i doveo AZ u prednost. Taj umalo tragični događaj ipak je čini se ostavio traga na igračima Stevea McClarena, koji nikako nisu uspijevali pronaći svoju pravu igru.

Shodno tome, upisali su tek drugi poraz u sezoni i prvi poslije devet utakmica, no njihova prednost pred Ajaxom više se ne čini toliko velikom. Kopljanici su, naime, na četiri boda minusa i u srijedu gostuju kod pretposljednjeg Willem II. Ovo je šansa koju jednostavno ne smiju prokockati. S druge strane, AZ je produljio svoj niz neporaženosti na 12 utakmica i pretekao Feyenoord na četvrtom mjestu. Momčad iz Rotterdama u srijedu dočekuje Spartu.

Vezane vijesti

U ostalim dosad odigranima utakmicama Heracles je pobjedom nad Waalwijkom 4:1 izborio razigravanje za Europsku ligu i bacio svog suparnika u Drugu ligu, dok je NAC u posljednjoj minuti stigao do boda protiv Vitessea.