Ivana Spahija • utorak, 13.04.2010.

Nogometaši Intera došli su na korak do prvog naslova sezone, pobjedom nad Fiorentinom u uzvratnom susretu polufinala talijanskog Kupa zaslužili su put u finale. Iako su Viole pokušale dostići minimalni zaostatak iz prve utakmice, u konačnici ipak nisu uspjele pa se Inter s ukupnih 2:0 približio naslovu osvajača Kupa...

Inter se osvetio Fiorentini za remi u susretu Serie A, u kojem je zbog dva izgubljena boda izgubio i prvo mjesto na ljestvici. Izabranici Josea Mourinha su u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa s minimalnih 1:0 svladali Fiorentinu, kojoj su tako srušili snove o bar jednom naslovu ove sezone. Crno-plavi su još uvijek u igri za duplu krunu, u prvenstvu se nalaze na samo bodu zaostatka za Romom, a u Kupu pred sobom imaju još samo jednu prepreku na putu do naslova pobjednika.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz par solidnih prilika s obje strane. Početak dvoboja pripao je Interu, koji je u 12. minuti mogao doći do vodstva, ali je Eto'o nakon dobro izrađene solo akcije gađao pokraj gola. Novu veliku priliku za vodstvo gosti su propustili u 20. minuti, Balotelli je iskoristio pogrešku domaćeg braniča Silvestrija, ali i potom gađao malo pokraj gola Fiorentine.

Niti Viole nisu ostale bez ispaljenog metka, Inter se u 25. minuti gotovo čudesno uspio spasiti, Julio Cesar je izišao s vratiju raščistiti loptu Gilardina, čiji je udarac iz blizine s gol-crte jedva izbio Lucio. Pet minuta kasnije ponovno su zaprijetili domaćini, ovaj put je odličan pokušaj raspoloženog Gilardina uspio neutralizirati Chivu.

Početkom drugog dijela ponovno su pritisnuli gosti iz Milana, koji su do pogotka mogli doći u 48. minuti susreta, ali je projektil Balotellija iz velike daljine odlično obranio Frey. Ipak, vratar Fiorentine kapitulirao je u 57. minuti kada je Thiago Motta odlično uposlio Eto'oa, koji je pronašao put do mreže domaćina i Interu donio prednost od 1:0.

Nakon tog pogotka igra se prilično smirila, osim nekoliko poluprilika gostiju, veće akcije nisu bile ponuđene navijačima na stadionu Artemio Franchi. Inter se tako s dvije minimalne pobjede nad Fiorentinom plasirao u završnicu Kupa koja će se održati na rimskom Olimpicu, a protivnika će saznati 21. travnja, kada je na rasporedu drugi uzvrat polufinala u kojem se sastaju Roma i Udinese (2:0 iz prve utakmice).

Talijanski Kup, polufinale: Fiorentina - Inter 0:1 (0:1).