Premiership, 34. kolo, 13.04.2010, 21:00 h
Chelsea
Chelsea 1:0 Bolton
Bolton

Marin Vuković • utorak, 13.04.2010.

Teže od očekivanog, ali ipak rutinski, Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Bolton i prednost na vrhu ljestvice uoči posljednja četiri prvenstvena kola povećao na velika četiri boda.

Chelsea je pred svojim navijačima napravio velik korak prema naslovu prvaka pobijedivši Bolton s minimalnih 1:0 pogotkom Nicolasa Anelke. Bolton se pokazao čvršćim protivnikom nego u proteklih nekoliko utakmica u Premier ligi, no za razliku od svoga rivala Manchester Uniteda, domaći su nogometaši na kraju ispunili svoj zadatak.

Bolton je odolijevao napadima domaćina gotovo cijelo prvo poluvrijeme, a trenutak odluke dogodio se neposredno prije odlaska na odmor. U 43. minuti utakmice nešto više prostora na lijevoj je strani dobio Didier Drogba i ubacio savršeno točnu loptu za Anelku kojemu sa samo dva metra udaljenosti nije bilo teško zakucati je u mrežu nemoćnog Jussija Jaaskelainena.

Chelsea je i u nastavku utakmice propustio dvije-tri dobre prilike, a posebno izglednu imao je Salomon Kalou. U situaciji jedan na jedan kao pobjednik izvanrednom je intervencijom ipak izašao Jaaskelainen.

Owen Coyle, menadžer Boltona: "Nismo imali dvije sumnjive situacije, nego dva stopostotna, čista jedanaesterca. John Terry sigurno ima veliko rame kad misli da se lopta odbila od ramena. To je tako, kad dođete u goste velikim klubovima, dobijete vrlo malo odluka u svoju korist."

John Terry, kapetan Chelseaja: "Nije bila laka utakmica, Kevin Davies i Jack Wilshere su nam stvarali puno problema, ali odradili smo što smo trebali. Što se penala tiče, tijekom sezone nekada ćete ih dobiti, nekada nećete. Njima je mogao biti dosuđen, nama je mogao biti dosuđen. Lopta se odbila od vrha mojih prsa. Ne znam kako je izgledalo na televiziji, ali znam što sam osjetio."

Premda nisu uspjeli stvoriti niti jednu stopostotnu priliku pred vratima Petra Čecha, gosti nisu bili posve bezopasni. U drugom su poluvremenu iskoristili nepovezanu i rastrganu igru domaćina da u nekoliko navrata stvore gužvu u šesnaestercu, no pravih udaraca koji bi ugrozili domaća vrata nije bilo.

Naš reprezentativac Ivan Klasnić u igru je ušao tek u 83. minuti i tri minute kasnije imao lijepu priliku za poravnanje, no njegov je slab udarac završio daleko pored vratnice. Chelsea je zadržao pogodak prednosti i s nova tri boda pobjegao na sigurnih četiri boda prednosti ispred najbližeg pratitelja.

U srijedu se igra zaostala utakmica 29. kola između Fulhama i Stoke Cityja te preostale tri utakmice 34. kola, od kojih najveću pozornost privlači veliki londonski derbi između Tottenhama i Arsenala. Susret na White Hart Laneu počinje u 21 sat.