Burnley ostao na životu

Marin Vuković • subota, 10.04.2010.

Nogomet često piše nevjerojatne priče, a jedna od takvih ispisana je i danas na KC stadionu gdje je Burnley upisao prvu gostujuću pobjedu ove sezone. Veliku i važnu pobjedu izborili su i igrači West Hama, koji su na Upton Parku svladali Sunderland.

Siromašni subotnji program u Premier ligi ponudio je samo dvije utakmice s istim zajedničkim nazivnikom - borba za opstanak. Na kraju dana slavit će navijači Burnleyja i West Hama, dobili su bitku, no do kraja sezone vodit će se pravi rat.

Uoči utakmice na KC stadionu nogometaši Burnleyja s gostovanja su u čitavoj sezoni uspjeli donijeti samo jedan jedini bod. Međutim, kada je to bilo najpotrebnije odigrali su jednu od boljih utakmica sezone i razbili Tigrove rezultatom 4:1, premda su već nakon nepune tri minute uspjeli primiti pogodak.

Naime, s desne je strane ubačaj uputio Jozy Altidore i pogodio "u trepavicu" Kevina Kilbanea, koji je sa samo nekoliko metara udaljenosti glavom poslao loptu iza leđa Briana Jensena.

Ovaj put gosti su reagirali na pravi način, pa je deset minuta prije odmora lijepim pogotkom izjednačio Martin Paterson, a s dva realizirana jedanaesterca u 64. i 70. minuti Graham Alexander u potpunosti preokrenuo rezultat.

Konačnih 4:1 u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca postavio Wade Elliott i nade Burnleyja ostavio na životu. Hull City i Burnley sada su poravnati na 27 osvojenih bodova, no obje momčadi i dalje su u zoni ispadanja.

Žele li iz te zone izaći morat će dohvatiti Wigan ili West Ham, a upravo Čekićari su danas upisali strašno bitnu pobjedu. Na svom stadionu bili su bolji od Sunderlanda s 1:0 i tako potvrdili dobru igru koja im je u prošlom kolu donijela bod s Goodison Parka. Super vrijedan pogodak za domaćine postigao je Brazilac Ilan u 51. minuti i West Hamu osigurao četiri boda prednosti nad opasnom zonom.