Runje bez finala

Maja Giljanović • utorak, 13.04.2010.

Suigrači Jerka Leke i Darija Šimića bez pomoći su bivših dinamovaca u polufinalu Coupe de Francea na Louisu II u produžecima golom Maazoua u 110. minuti izbacili Lens i izborili finale prvi put nakon trijumfa 1991. godine.

Deveti put u svojoj 86-godišnjoj povijesti Monaco je izborio finale Coupe de Francea. Peterostruki pobjednici posljednji su put u finalu igrali i podigli trofej (1:0 protiv Marseillea) prije gotovo dva desetljeća u doba (1991.) kad ih je vodio Arsene Wenger. Ovog puta sve je prepreke do Stade de Francea i finala protiv boljeg iz sutrašnje utakmice između četvrtoligaša Quevillyja i PSG-a Monaco preskočio pod budnim okom Guya Lacombea.

Trener Kneževa ni večeras nije dao priliku bivšim dinamovcima Jerku Leki i Dariju Šimiću, a Monaco se na svom Louisu II provukao u produžecima. Lens je pružio čvrsto otpor, ali Vedran Runje nije uspio svih 120 minuta obraniti svoj gol i izboriti jedanaesterce.

Vezane vijesti

U prvom poluvremenu bolje je izgledao Lens. Jedinu prijetnju Runji u 14. je minuti bio lob Nenea s udaljenosti od više od 40 metara, a najveće šanse gostiju prokockali su Akale u 32. i Yahia u 42. minuti.

U 55. minuti bivši hajdukovac je skrivio jedanaesterac, Nene je bio precizan, ali sudac Bre poništava gol i iz drugog pokušaja Brazilac puca visoko iznad prečke. Monaco se nije izgubio, krenuo je silovitije i preuzeo inicijativu. Najbolje prilike stvorili su Nene i Modesto, ali Runje je oba puta izašao kao pobjednik i odveo susret u produžetke.

U 98. minuti udarac Roudeta krajnjim naporom čupa Ruffier, a ključnom se pokazala 99. minuta u kojoj je Lacombe na travnjak poslao Maazoua. 21-godišnjak, junak četvrtfinala protiv Sochauxa (4:3 u 95. minuti), kupljen u travnju prošle godine za 700.000 € od moskovskog CSKA, Runju je svladao u 110. minuti i donio prednost Monacu. U 112. Demont je zamalo izjednačio, ali Ruffier je vrhunski skinuo udarac 31-godišnjaka i Kneževima obranio Stade de France 1. svibnja.