Ostali sportovi

U finalu Mladost protiv Mladosti

Matej Milanović • petak, 16.04.2010.

Zagrebačka Mladost i Mladost iz Kaštela izborili su nastup u finalu hrvatskog odbojkaškog prvenstva. Zagrepčani su slavili u četiri seta kod Varaždina, dok su Kaštelani doma nadigrali Karlovac također u četiri seta. Oba sastava su time riješili seriju u dvije utakmice.

U prvoj utakmici polufinalne serije između zagrebačke Mladosti i Varaždina, gostujući sastav napustio teren kao protest prema suđenju. Mladosti, koja je već vodila 2:0 u setovima, je tako upisana pobjeda u tri seta. Na drugoj utakmici, Varaždinci su pred svojom publikom jako dobro krenuli u susret i prvi set su dobili s 25:22.

Veoma borbena je bila i druga dionica koju je Mladost dobila u samoj završnici i slavila s 25:23. Nakon toga je Varaždin pao i Mladost je dominantno osvojila iduća dva seta. U njima su domaćini ulovili svega 24 poena, 11 u trećem i 13 u četvrtom. Gosti su tako došli do pobjede od 3:1 kojom su izborili drugu pobjedu u seriji u nastup u finalu.

U drugom polufinalu je pak Mladost Kaštela u prvoj utakmici s 3:0 slavila u Karlovcu. Drugu utakmicu, koju su igrali pred svojom publikom, igrači Mladosti su otvorili s 25:20 u prvom setu. Karlovac je uspio nadigrati protivnike s 25:22 u drugoj dionici, ali je nakon toga domaći sastav vratio kontrolu igre.

U trećem i u četvrtom setom je momčad iz Kaštela slavila s 25:17 čime je osigurala pobjedu od 3:1. I za Mladost iz Kaštela je ovo druga pobjeda u seriji, što znači i prolaz u finale.

U finalnoj seriji će igrati dvije Mladosti. Prva utakmica trebala bi se igrati u Zagrebu 21. travnja. Finale se, za razliku od prijašnjih krugova, igra na tri pobjede.