Primera División, 33. kolo, 17.04.2010, 20:00 h
Espanyol 0:0 Barcelona
Barcelona

Barcelona prosula bodove

Nikola Vlahović • subota, 17.04.2010.

U sklopu 33. kola Primere snage su u gradskom derbiju odmjerili Espanyol i Barcelona, a utakmica je završila bez pobjednika, 0:0. Premda je Barcelona dominirala većim dijelom utakmice, domaćini su hrabrom igrom došli do potpuno zasluženog boda. Ako sutra Real Madrid pobijedi Valenciju utrka za prvaka ponovno će biti otvorena.

Domaćini su vrlo hrabro krenuli u utakmicu i to im se moglo isplatiti već u petoj minuti. Loše je reagirala gostujuća obrana, ali vratar Victor Valdes u posljednji trenutak odbija loptu u korner ispred napadača Espanyola. Kako je vrijeme odmicalo Barcelona je bila sve bolja. Nizom sitnih dodavanja razvlačili su domaćine po cijelom terenu.

Premda je Barcelona imala više loptu u svom posjedu nije uspjela ozbiljnije ugoziti gol domaćina u prvih dvadesetak minuta. Igrači Espanyola vrlo dobro su stajali na terenu i brzim kontrama pokušavali zaprijetiti gostima. Dobra prilika ukazala se Osvaldu u 25. minuti, ali na ubačenu loptu malo kasni napadač domaćih i propušta izglednu priliku.

Vezane vijesti

Imali su domaćini dobru šansu u 29. minuti, međutim, vrlo loše su izveli slobodni udarac i od svega nije bilo ništa opasno. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena dobro je pucao Maxwell, ali vratar Kameni dobro brani njegov udarac. Najbolju priliku na utakmici imali su domaći igrači minutu prije kraja prvog poluvremena.

Loptu je sa lijeve strane ubacio Callejon malo je glavom dirao Osvaldo i proslijedio na drugu vratnicu gdje utrčava Luis Garcia, međutim, udarac Luisa Garcie sjajno brani Victor Valdes. Bila je to najbolja prilika u prvom poluvremenu. Iako je Barcelona dominirala većinu prvog poluvremena, nije uspjela doći u vodstvo, a njezini igrači mogu biti zadovoljni što na odmor nisu otišli s golom minusa.

Do 56. minute Leo Messi bio je jedini napadač u gostujućoj momčadi, a onda mu se u vrhu napada pridružio Thierry Henry. Trener Barcelone odlučio je iz igre izvaditi braniča Milita, a umjesto njega na teren je ušao Francuz. U istoj minuti Guardiola je promijenio i dvojicu veznjaka. Igru je napustio Yaya Toure te je njegovo mjesto na terenu zauzeo Seydou Keita.

Onda je uslijedilo neugodno iznenađenje za Barcelonu. Naime, u 62. minuti drugi žuti karton dobio je Dani Alves te je morao "pod tuš" prije svojih suigrača. Vrlo hrabri Espanyol disciplinirano je zaustavljao sve pokušaje Barcelone koja je i unatoč igraču manje dominirala terenom. Barcelona je kombinirala na sredini terena, međutim, nedostajala je konkretnija završnica koja bi ozbiljnije ugrozila Espanyolov gol.

Pobjedu domaćinima u 81. minuti mogao je donijeti Ivan Alonso, ali veznjak Espanyola sa peterca glavom puca preko gola. Večerašnja predstava Barcelone spada u one koje će igrači željeti zaboraviti što prije. Tu tvrdnju potvrđuje i statistika koja otkriva da je Barcelona tijekom 90 minuta uputila samo dva udarca u okvir domaćeg gola.

Osim navijača Espanyola ovim rezultatom zasigurno su zadovoljni i navijači Real Madrida. Ukoliko Real sutra svlada Valenciju smanjit će zaostatak za Barcelonom na samo bod, što znači da se utrka za naslov nastavlja.

• Obrisan korisnik18.04.2010. u 18:09
    tehnički ovo više i nije GRADSKI derbi od kad je espanyol iselio iz same barcelone u obližnji prošpanjolski gradić od 80 000 stanovnika , možda katalonski ali definitivno gradski više nikako....treba pazit na te stvari!
  • danchy18.04.2010. u 13:30
    ako ne budu mogli pobjedit nazvat će perez i to riješit na brzinu
    danchy
  • Obrisan korisnik18.04.2010. u 01:52
    polako, treba tu Valenciju još i pobijediti, ipak su 3.
  • Obrisan korisnik17.04.2010. u 23:38
    Pobjedom protiv Valencije na -1! barca je opterećena ligom prvaka i lako je moguć vrlo brzo još neki kiks...a i protiv Intera bi se mogli ružno provest
  • Obrisan korisnik17.04.2010. u 23:11