Montpellier prokockao pobjedu

Maja Giljanović • nedjelja, 18.04.2010.

Ni petu utakmicu uzastopce Montepellier nije pobijedio, Toulouse je u drugoj minuti nadoknade utišao La Mosson i zadao ozbiljan udarac ambicijama dojučerašnjeg drugoligaša koji u samom finišu Le Championnata gubi energiju.

Pokislog lica su igrači i navijači Montpelliera napustili La Mosson nakon što su prvu pobjedu nakon jednog poraza i tri remija uzastopce ispustili u posljednjim sekundama utakmice 33. kola Le Championnata. Montepellier je protiv Toulousea vodio od 31. minute i gola Coste, Lacombe je propustio dvije meč-lopte u 67. i 69. minuti, a Ljubičice nisu odustajale i upornost im se isplatila u drugoj minuti nadoknade i izjednačujućeg gola Kazim-Richardsa.

Montpellier je priželjkivao tri boda tim više jer je Toulouse ovdje pobijedio sedam od posljednjih 10 utakmica, jednom su odigrali bez pobjednika, a gosti su pun plijen uzeli dva puta od čega zadnji put prije šest godina. Bod protiv neopterećenog Toulousea Montpellier je bodovno poravnao s Lyonom, ali Lavovi su u pretkolu Lige prvaka zbog 12 golova bolje gol-razlike.

Izvrsno raspoloženje vladalo je u redovima Lillea koji se iživio protiv Monaca Jerka Leke i Darija Šimića. Golovima Chedjoua u 14., Cabayea u 45. i 75. te De Mela u 90. minuti Lille je Monegažane i drugi put u sezoni pobijedio 4:0 - De Melo (2), Aubameyang i Cabaye zabili su na Louisu II - a preuzeo je peto mjesto bod iza Lyona i Montpelliera i trenutno je na poziciji koja sljedeće sezone vodi u Europsku ligu bod ispred Bordeauxa (Žirondinci su odigrali utakmicu manje).

Saint-Etienne na Geofrroy-Guichardu nije izgubio od konca studenog i 0:2 protiv Lorienta u 14. kolu, a nije izgubio ni večeras protiv finalista Kupa PSG-a. 26,493 navijača 10-erostrukih prvaka nije svjedočilo pretjerano uzbudljivoj utakmici, oba trenera su se zadoljila bodom, a bliže trijumfu je bio PSG samo što je Luyindula prokockao najveću šansu utakmice u 87. minuti.