Primera División, 34. kolo, 24.04.2010, 20:00 h
Zaragoza
Zaragoza 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Nikola Vlahović • subota, 24.04.2010.

Real Madrid svladao je Zaragozu u 34. kolu Primere rezultatom 2:1 i tako nastavio borbu s Barcelonom za naslov. Tijekom cijele utakmice Real je bio puno bolja momčad i imao niz dobrih prilika, ali do pobjede su došli tek u završnici susreta.

Nakon što je Barcelona uspješno odradila posao protiv Xereza, isti zadatak večeras je imao i Real Madrid koji je gostovao kod Zaragoze. Bivši hrvatski reprezentativac, Marko Babić, već se duže vremena nalazi u nemilosti trenera Zaragoze pa je i ovu utakmicu počeo na klupi.

Real Madrid uraganski je krenuo u utakmicu i u prve dvije minute imali su dvije odlične prilike za postizanje gola, ali iskazao se vratar Zaragoze Roberto. U dva navrata svoj udarac iskušao je i C. Ronaldo, ali njegove udarce bez većih poteškoća zaustavio je domaći vratar. Međutim, nije dobro počela utakmica za Real jer se u 14. minuti ozlijedio Van der Vaart te je morao napustiti igru, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Raul.

Premda je Real agresivno i motivirano krenuo u utakmicu, u prvih dvadesetak minuta nije uspio svoju nadmoć na terenu okruniti pogotkom. Novo veliko uzbuđenje pred golom Zaragoze dogodilo se u 27. minuti. Iz kosa sa desetak metara pucao je Raul i pogodio stativu domaćeg gola. Gosti su potpuno nadigrali Zaragozu u prvih 45 minuta, ali nisu došli do pogotka te se na odmor otišlo s dvije nule na semaforu.

Napokon je Real došao u vodstvo u 49. minuti. Vratar domaćina dobro je obranio udarac iz daljine, a na odbijenu loptu natrčao je C. Ronaldo, međutim, Roberto ponovno brani i lopta se opet odbija do C. Ronalda koji dodaje Raulu, a on lagano šalje loptu u praznu mrežu. Nakon što su primili gol domaćini su ostali i s igračem manje. Zbog udaranja Higuaina izravni crveni karton dobio je stoper Zaragoze Matteo Contini.

Iznenadili su domaćini Real u 60. minuti poravnavši rezultat. Na dubinsku loptu lukavu je utrčao Colunga, lagano zaobišao istrčalog Casillasa i bez problema pogodio mrežu gostiju. Pritisnuli su igrači Reala nakon primljenog gola i u 66. minuti dobro je glavom pucao Guti, ali lopta pogađa desnu vratnicu. Petnaest minuta prije kraja utakmice trener Reala u igru je uveo oporavljenog Kaku, a igru je napustio Fernando Gago.

Ulazak Kake pokazao se kao pun pogodak osam minuta prije kraja utakmice. Odlično je Brazilac prihvatio asistenciju C. Ronalda i rutinirano iz blizine zabio za pobjedu Reala od 2:1.

Tijekom 90 minuta igra se odvijala uglavnom na polovici Zaragoze, a Real je bio apsolutno bolja momčad što potvrđuje i statistika. Real je uputio čak deset udaraca u okvir Robertovog gola, dok je Zaragoza jednom pucala na gol Reala i iz te jedne prilike postigla gol. Premda je Real nadigrao Zaragozu u svim segmentima igre, do važne pobjede su došli tek pri kraju utakmice.