Imoćani doma izgubili

Ivana Strahija • nedjelja, 25.04.2010.

Pomalo nevjerojatno, Imotski je doma izgubio od pretposljednje Moslavine. Do pounog plijena kod kuće nisu stigli ni Vukovarci ni Lučko.

Na Gospinom dolcu Moslavina je došla do tri boda, čemu se baš nitko nije nadao. No, Kutinjani su, očito svjesni pozicije na tablici, igrali kao da im gori pod petama, te su već u devetoj minuti vodili nakon gola Jazvića. To je bio dovoljan šok za četristotinjak domaćih navijača, koji do kraja poluvremena nisu mogli vjerovati svojim očima. U manje od 40 minuta uspio je naime gostujući Cerovečki postići čak tri gola, jedan s bijele točke, prije no što su igraći u dresu Imotskog uopće shvatili da se igra utakmica.

Blamažu je prije odlaska na odmor malo smanjio Obilinović, najbolji drugoligaški strijelac, pa je na semaforu zasvijetlilo 1:4. U drugom poluvremenu nastavlja se nemoć domaćih napadača, koju tek u 84. minuti, i to s 11 metara, opet prekida Obilinović za 2:4, a u sudačkoj je nadoknadi uspio smanjiti i na 3:4. Poraz je domaćima ipak upisan, a Kutinjani su uistinu sretni otišli kući.

Vezane vijesti

Sreće kod kuće nisu imali Vukovarci, koji su uzeli samo bod iz utakmice s Pomorcem. Za to gosti mogu zahvaliti ponajprije svom odličnom vrataru Prskalu, koji je punih 65 minuta odolijevao domaćim napadačima. Tada međutim gol za 1:0 daje Džanko, ali veselje prekida gostujući Batkoski svega tri minute kasnije.

Ni u zagrebačkom gradskom derbiju nije bilo pobjednika. Domaći su poveli u 21. minuti golom Fučka, dok je u 57. na 1:1 poravnao Raić. Pred kraj susreta isključen je domaći Rogač, ali to nije dalo gostima prednost kojom bi promijenili rezultat.

Solin je doma bio bolji od Vinogradara, a sve što je trebalo riješiti sredili su domaći Sablić i Glavina svojim pogocima u prvih 12 minuta utakmice. Gosti moraju žaliti za dvije velike prilike Lovrekovića, koje su im mogle donijeti bod.

I Junak je slavio kod kuće, no pogotke su Sinjani postigli u drugom dijelu susreta. U prvom su gostujući igrači Mosora zadavali velike muke Sinjanima, koje su uspjeli svladati tek u drugoj polovici. Dva je puta Lagator pogodio mrežu iza vratara Šutala, što je Junaku donijelo pobjedu.

U utakmici važnoj za ostanak, Suhopolje je nadigralo Segestu i uzelo tri boda. Ipak, znoj je izbio domaćim nogometašima nakon gola Buinca za 0:1 u trećoj minuti, kojeg su uspjeli sustići tek u 35. i to golom Menegatija. Na mnogo ugodnijih 2:1 diže Zelenika u 58. minuti, koji je bio precizan i dvije minute kasnije za 3:1. Iako se utakmica činila riješenom, nelagodu opet donosi Siščanin Lekavski u 77. minuti kad pogađa za 3:2. Na sreću domaćih, tim rezultatom utakmica i završava.