Ostali sportovi

Mladost Zagreb prvak Hrvatske

Ante Jukić • srijeda, 28.04.2010.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti dobili su i treću utakmicu u seriji protiv Mladosti iz Kaštela i time osvojili 15. naslov prvaka Hrvatske...

Druga utakmica finalne serije za odbojkaškog prvaka Hrvatske ponudila je veliku dramu i dobru igru, u kojoj je Mladost iz Zagreba slavila u pet setova i izborila meč loptu za naslov prvaka. Priliku su iskoristili odmah u trećoj utakmici, pred domaćom publikom.

Zagrepčani su bili bolji u tri seta, kao i u prvoj utakmici finala. Prvu dionicu dobili su s 25:18. U drugoj su gosti iz Kaštela pružili malo više otpora i jedini put na utakmici stigli do praga od 20 poena, a u posljednjem trećem setu su domaći dominirali i slavili s 25:15. Oba sastava su izborila pravo nastupa u Interligi za iduću sezonu.