Alkar i dalje nepobjediv

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.05.2010.

Nakon tri kola kvalifikacija za A-1 ligu, na vrhu ljestvice odvojila se momčad sinjskog Alkara. Odmah ih slijede Kvarner, Šibenik i Mladost dok su Međimurci i Belišćani još uvijek bez pobjede...

Košarkaši Mladosti upisali su prvi poraz u kvalifikacijama za ulazak u A-1 ligu. Iskusnija momčad Alkara očekivano je slavila u Zagrebu i to vrlo visoko 77:47. Dodatni problem za Mladost predstavljala je i nekompletnost momčadi s obzirom da je dio igrača bio na juniorskom prvenstvu Hrvatske s Cedevitom.

Alkare su u ovom susretu vukli Matija Češković s 19 poena te Joško Ćurković sa 17 poena i osam skokova. Kod domaćina Ivan Buva je ubacio 12 poena uz osam skokova.

Očekivanu pobjedu upisao je Kvarner koji je u Rijeci ugostio Međimurje. Riječani su u završnici prvog poluvremena stvorili prednost koju više nisu ispuštali. U trećoj četvrtini Čakovčani su uspjeli smanjiti na sedam poena zaostatka, no onda je Kvarner odgovorio novom serijom i mirno priveo utakmicu kraju.

Riječane su predvodili Janković s 18 i Pervan s 14 poena dok su kod Međimurja dobru utakmicu odigrali Klarić koji je ubacio 20 poena i Mario Novak sa 16 poena.