Nova šibenska pobjeda

Ivana Jurica • petak, 30.04.2010.

I u trećem kolu kvalifikacija za Prvu ligu košarkaši Šibenika ostvarili su pobjedu, drugu za redom. Pred domaćom publikom pobijedili su Belišće rezultatom 86:68 nanijevši ima tako i treći poraz. Domaćini, koji su imali čak 16 napadačkih skokova, odvojili su se tek u posljednjoj četvrtini.

Šibenik – Belišće 86:68 (25:17, 15:15, 16:23, 30:13)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 150

Suci: Damir Basarić, Leo Roglić, Josip Jurčević

Šibenik: Došen 12, Gracin, Bubalo 11 (9 asistencija), Vrlika 17, Mirčeta, Gaurina 9 (7 skokova), Sandrić 17 (10 skokova), Vladović 7, Maleš 13, Širko, trener: Zoran Kalpić.

Belišće: Raič, Petersdorfer, I. Bušić, Vidaković, Stubičan 12, Mamuzić 8, Preglej 12 (11 skokova), Vezmarović, M. Bušić 14, Soldo 22, trener: Drago Nikšić.

Šibenik odlično ulazi u utakmicu i nakon samo dvije minute vodi sa 13:2, pa gostujući trener Drago Nikšić mora zvati time-out. Nakon toga njegova momčad odlično reagira i tricom Solda dolazi na samo minus dva (15:13). I Šibenčani odgovaraju tricama (Gaurina, Sandrić) i nešto veća prednost je ponovno na strani domaće momčadi. S plus osam (25:17) ušlo se u drugu četvrtinu.

I jedna i druga momčad dosta su griješile, to je rezultiralo sa malo koševa. Gosti su se ponovno približili na minus tri (27:24), ali momčad Zorana Kalpića ne da Belišću da preuzme vodstvo. Bubalo na kraju četvrtine postiže pet koševa u dva napada, nešto kasnije i još jedno slobodno bacanje pa domaćini na odmor odlaze sa plus osam (40:32).

U drugo poluvrijeme bolje ulaze gosti. Nakon tri i pol minute igre u kojima domaćini ne uspijevaju postići koš Belišće se približava na samo minus dva (40:38), a nakon trice Marka Bušića i po prvi put vode (41:40). Nakon nekoliko trica s jedne i sa druge strane prednost ponovno preuzimaju domaćini, a u posljednju dionicu igre ulazi se sa minimalnom prednošću Šibenika (56:55).

Seriju 7:0 (pet koševa Došena) rade domaćini na početku četvrte četvrtine. Do izražaja tada dolazi i napadački skok šibenskih košarkaša koji su u potpunosti nadskakali goste, što im je puno puta omogućilo druge, pa i treće napade, a samim time i koševe. Polaganjem Vladovića Šibenik je imao plus osam (65:57), ali nova trica Solda vraća nadu gostima. No, veća kvaliteta domaćina na kraju je ipak presudila. Kada je kapetan Maleš u 37. minuti pogodio za +13 (77:64) sve je bilo riješeno. Sudbinu Belišća zapečatio je Paško Vrlika sa dvije trice na samom kraju utakmice za konačnih 86:68.

Po 17 koševa u redovima domaćina postigli su Vrlika i Sandrić koji je imao i deset skokova. Najviše kod gostiju postigao je Soldo – 22 koša, od čega pet trica.