Pepsi "prežestok" za Lottomaticu

Vedran Babić • petak, 21.05.2010.

Momčad Pepsija upotpunila je dominaciju domaćina u prvim utakmicama četvrtfinala doigravanja talijanskog prvenstva. U dvoboju protiv rimske Lottomatice Pepsi je slavio s pet koševa razlike i za dva dana će ponovo pred svojim navijačima imati priliku povesti 2-0.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su u Caserti domaćin Pepsi i Lottomatica, a poslije prvih 40 minuta prednost je na strani drugoplasirane momčadi prvenstva uoči doigravanja (70:65). Gosti su dobro ušli u utakmicu i nakon početnih 9:3 početkom druge četvrtine vodili 18:13. Ipak, od tog trenutka sve je bilo u znaku Pepsija koji je velikom serijom 22:6 zaključio sjajnu drugu dionicu i na odmor otišao s 11 koševa viška.

Tijekom cijele treće četvrtine Rimljani nisu uspijevali uhvatiti pravi priključak te su u posljednjih deset minuta igre ušli s jednakim deficitom kojeg su imali na poluvremenu (56:45). Kada se činilo da će Pepsi mirno privesti utakmicu kraju, gosti su se probudili i nanizali 11 koševa za izjednačenje 58:58 pet minuta prije kraja. Ipak, do potpunog preokreta nije došlo jer je Pepsi sa šest uzastopnih koševa vratio vodu na svoj mlin i mirno završio utakmicu u svoju korist.

Aaron Doornekamp je s 19 koševa predvodio svoju momčad do pobjede, dok je kod Lottomatice s jednim košem manje najefikasniji bio Jacopo Giachetti.