Virtus izborio majstoricu

Vedran Babić • četvrtak, 27.05.2010.

Na ime posljednjeg polufinaliste talijanskog doigravanja još ćemo malo sačekati. Naime, Virtus je pred svojim navijačima ubilježio i drugu uzastopnu pobjedu protiv NGC-a i tako izjednačio rezultat u seriji na 2-2. Odlučujuća peta utakmica igra se u petak.

Dominantnom igrom od prve minute Virtus je zasluženo izborio majstoricu (95:79). Utakmicu je otvorio s 11:1 i već se tada vidjela njegova želja i motiv za pobjedom. Na kraju prve četvrtine bilo je devet razlike za Virtus, a u nastavku ta prednost je prešla u dvoznamenkasti oblik i na poluvremenu je semafor glasio 50:34.

Prvih 20 minuta je svakako utjecalo na ostatak utakmice jer Virtus je bio jednostavno predobar i ni u kojem trenutku se nije opustio. Kad god bi se NGC primaknuo makar na deset koševa razlike, Rimljani bi ubacili u brzinu više, postigli par koševa u nizu i uništili nadu gostiju. Posljednji trzaji NGC-a bili su u 38. minuti kada su se nekako uspjeli dovući do minus šest (79:73), no do kraja utakmice primili su čak 16 koševa, a ubacili samo šest.

Dvojac Jackson - Collins gostima je zajedno utrpao 53 koša te je jedan od glavnih razloga ove uvjerljive pobjede, a kod NGC-a najefikasniji bio je Manučar Markoišvili s 24 poena.