Pepsi sačuvao nadu

Vedran Babić • petak, 04.06.2010.

U drugoj utakmici polufinalne serije talijanskog doigravanja Pepsi je kod kuće porazio Armani Jeans i tako izjednačio na 1-1.

Nakon što je prije dva dana na vlastitom parketu poražen 90:80, Pepsi je u petak navečer ipak stigao do prve pobjede nad Armanijem i zadržao izglede za plasman u finale. U drugoj utakmici bilo je 76:68 za domaćina koji će sada s puno više samopouzdanja krenuti put Milana na sljedeće dvije utakmice u nadi da će pobijediti barem u jednoj ne bi li osigurao majstoricu na domaćem terenu.

Iako su imali 19 napadačkih skokova i 43 ukupno, što je čak 17 više od Pepsija, košarkaši Armanija nisu uspjeli povesti 2-0 i napraviti golemi dio posla na putu do finala. Već poslije prve četvrtine gubili su s 14 razlike, a iako su u zadnju dionicu ušli s minusom od samo tri koša (54:51), nisu imali dovoljno koncentracije za potpuni preokret. Tu četvrtinu Pepsi je otvorio serijom 12:3 i trasirao put prema pobjedi.

Ebi Ere bio je prvi strijelac domaćih s 20 koševa, a jedan manje postigao je Fabio Di Bella. Kod gostiju, pak, Jonas Maciulis je ubacio 18 poena, a Morris Finley 17. Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju, a u subotu se po treći put sastaju Montepaschi i NGC, ali po prvi put u Cantuu. Aktualni prvak vodi 2-0.