Modise: "Bili smo nervozni"

Antonija Pavlić • subota, 12.06.2010.

Veznjak Južnoafričke Republike, domaćina ovogodišnjeg Svjetskog nogometnog prvenstva, Teko Modise, priznao je kako je njegova momčad prvo poluvrijeme otvaranja kontra Meksika odigrala "načetih živaca", a premda su mogli odnijeti i sva tri boda, na koncu su sasvim zadovoljni remijem...

Otvarajuća utakmica Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici ponudila je remi domaćina i solidne ekipe Meksika (1:1). Pobijediti su mogle obje momčadi, dobrih prilika nije manjkalo, ali nitko zbog toga nije nezadovoljan bodom. Posebice ne Bafana, bafana.

"Nismo dobro počeli; mnogi od nas ne znaju kako je to igrati na svjetskom prvenstvu", objasnio je veznjak JAR-a Teko Modise vrlo loše prvo poluvrijeme. "Sada smo upoznati i s time, stoga vjerujem da ćemo protiv Urugvaja početi mnogo bolje, opuštenije."

Nedugo poslije vodećeg zgoditka Siphiwea Tshabalale upravo je Modise imao stopostotnu prigodu za "ubijanje" utakmice. No nije ju iskoristio. "Morao sam pogoditi i iz osobnih razloga. Ponosan sam što sam cijelu utakmicu naporno radio za momčad, a to je ono što je trenutačno najvažnije. U kasnijim smo minutama utakmice imali nekoliko dobrih prigoda, što nam je dalo samopoudanja i ulilo nadu u mogućnost pobjede."

S njim se slaže i meksički branič Hector Moreno. "Primjećivala se nervoza, ali nismo ni mi bili relaksirani. Za takvu je utakmicu to normalno, jer puno ljudi gleda i mnogo očekuje. Atmosfera je bila slična onoj na stadionu Azteca, jedino što su boje bili žute, umjesto zelene", usporedio je.